Geri Bursa İnegöl'de protokol üyeleri semt pazarlarını denetledi

Bursa İnegöl'de protokol üyeleri semt pazarlarını denetledi

Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Kaymakam Eren Arslan ve İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir ile birlikte tam kapanma döneminde haftada bir gün açılması kararlaştırılan semt pazarlarında denetim gerçekleştirdi.

15 Mayıs 2021 Cumartesi, 14:41 - Bursa Bölge
A
Bursa İnegöl'de protokol üyeleri semt pazarlarını denetledi

Covid 19 tedbirleri kapsamında ilan edilen 17 günlük tam kapanma döneminde haftada bir gün açılması kararlaştırılan semt pazarları farklı noktalarda bugün açıldı. Protokol üyeleri açılan pazarlarda vatandaş ve üreticilerle bir araya gelerek hem bayramlarını kutladı hem de denetim gerçekleştirdi.

İNEGÖL BELEDİYESİNDEN SIKI ÖNLEM

Tam kapanmanın son günlerinde kurulan semt pazarlarında yoğunluğu önlemek amacıyla İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü günler öncesinden sıkı önlemler aldı. Pazar tezgâhları aralıklı mesafelerle açılırken, girişlerde ise vatandaşlar maske ve mesafe konusunda tek tek uyarıldı. Alınan önlemlerle yoğunluk yaşanması engellendi.

PROTOKOLDEN DENETİM

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Kaymakam Eren Arslan ve Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir ile birlikte farklı noktalarda açılan semt pazarlarında denetime çıktı. Farklı noktalarda açılan semt pazarlarında denetim gerçekleştiren protokol üyeleri vatandaşlar ve üreticilerle bir araya geldi. İçişleri Bakanlığı'nca alınan Covid 19 tedbirlerine uyum noktasında azami derecede dikkatli olunması yönünde vatandaşlara uyarılarda bulunan Başkan Alper Taban ve Kaymakam Eren Arslan, sürecin vatandaşlarımızın dikkatiyle kısa sürede aşılacağını belirttiler.

ALINAN KARARLAR SAĞLIĞIMIZ İÇİN

Bakanlık nezdinde alınan ve uygulamaya geçen kararların vatandaşlarımızın sağlığı için olduğunu belirten İnegöl Kaymakamı Eren Arslan denetim esnasında bir açıklama yaptı. Kaymakam Eren Arslan, ''Daha önce alınan karar gereğince ayın 8 ve 15'inde kurulacak pazarlarla ilgili düzenleme doğrultusunda bugün de burada pazarlarımızı denetliyoruz. Gördüğünüz gibi pazar tezgâhları arasındaki mesafeler son derece ferah bir alana yayılmış durumda. Pazar esnafının da bütün kurallara uymasıyla sağlıklı bir alışveriş ortamı oluşmuş durumda. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Duyarlılık gösteren Pazar esnafı ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bütün alınan kararlar ve tedbirler sağlığımız için. Tüm hemşerilerimizin bayramını bir kez daha kutluyorum.'' dedi.

PAZARLARIMIZDA DÜZEN OLUŞTU

Alınan önlemlerle birlikte hem esnafın hem de vatandaşların rahat bir şekilde alışveriş yapması konusunda düzenin oluştuğunu ifade eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ''Tüm ilçe halkımızın bayramını tebrik ediyorum. Sağlık içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Bugün pazarlarımızı dolaşıyoruz. Esnafımıza ve vatandaşlarımıza selam veriyoruz. Gayet düzenli bir şekilde süreç devam ediyor. İnşallah her yaptığımız işi bu şekilde sağlık içerisinde yapmaya devam edelim istiyoruz. Ne esnafımız ne de vatandaşlarımız etkilensin. Gördüğümüz kadarıyla da şu anda tüm pazarlarımızda güzel ve oturmuş bir düzen oluştu. Vatandaşlarımızda alışverişlerini rahat bir şekilde yapıyor. Herkese sağlık ve sıhhat diliyorum. '' dedi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


15 Mayıs 2021 Cumartesi, 14:41
A