Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'daki tiyatro festivali 'Dansöz' oyunuyla başladı

BURSA'da Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl sezon boyunca "artı FESTİVAL" adıyla sürdüreceği tiyatro festivali "Dansöz" isimli oyunla başladı. Sezen Keser'in rol aldığı tek kişilik oyun, tiyatro tutkunları tarafından beğeniyle izlendi.

Bursa'daki tiyatro festivali 'Dansöz' oyunuyla başladı

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu'nun 2008 yılından bu yana düzenlediği Nilüfer Tiyatro Festivali, artık "artı FESTİVAL" adı altında sanatseverlere sezon boyunca tiyatro keyfi yaşatacak.

6 ay boyunca devam edecek olan "artı FESTİVAL", Mek'an Sahne'nin yeni oyunu "Dansöz" ile başladı.Ayşe Selen Deneme Sahnesi'nde izleyici ile buluşan oyuna ilgi büyüktü. Sezen Keser'in rol aldığı tek kişilik oyunda, hiç kimsenin, annesinin bile dönüp bakmadığı kayıp bir kız çocuğunun; Meryem'in hikayesi anlatılıyor. Tek kişilik anlatıyla oryantali birleştiren, sahnede, bedeni dramatik bir anlatı aracı olarak öne çıkaran "Dansöz"de, hikaye boyunca Meryem adlı dansözün pavyon çevresinde maruz kaldığı baskı ve baskının açığa çıkardığı şiddet anlatılıyor. Sezen Keser'in başarıyla sahnelediği tek perdelik oyunun sonunda izleyiciler sanatçıyı ayakta alkışladı. Oyun sonrasında sanatçı Sezen Keser, sanatseverlerle söyleşi de gerçekleştirdi.

TİYATRO ŞÖLENİ DEVAM EDECEK

Dansöz oyunu ile başlayan "artı FESTİAL", 2020 yılı Nisan ayına kadar devam edecek. Festival boyunca 17 seçkin oyun Nilüfer sahnelerinde tiyatro tutkunları ile buluşacak. Biletleri 50 ile 25 TL arasında değişen artı FESTİVAL'de,  Genco Erkal'ın oynadığı "Bir Delinin Hatıra Defteri", Rutkay Aziz ile Dolunay Soysert'in oynadığı "Güneyli Bayan", Esra Dermancıoğlu ve Halil Babür'ün rol aldığı "Klan", Betül Arım'ın oynadığı "Dışarıda Hiçbir Şey Var" gibi sevilen oyunlar, Bursalı tiyatro tutkunlarının karşısına çıkacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!