Geri Bursa'da zehirli yılan dehşeti

Bursa'da zehirli yılan dehşeti

BURSA'nın İznik İlçesi'nde bir evin zemin katına giren ve zehirli olduğu bildirilen yılan, itfaiye ekipleri tarafından taş ve sopalarla öldürüldü.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 18:02 - Bursa Bölge
A
Bursa'da zehirli yılan dehşeti

Olay, saat 16 sıralarında merkez Eşrefzade Mahallesi Başak Sokakta meydana geldi. İki katlı evinin zemin katında 1,5 metre uzunluğunda zehirli olduğu bilinen Bozürük yılanını fark eden İbrahim Aydın, itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, zehirli olduğu bilinen yılanı dairenin odasında kıvrılmış halde buldu. Elindeki sopa ile yılanı etkisiz hale getiren itfaiye ekibi, yılanı sopasına alarak dışarı çıktı. Ev sahibi Aydın, ilk defa böyle bir şeyin gelmediğini söyledi. Aydın, "Her yerin otluk olmasından dolayı yılanlar çok bulunuyor. Yetkililerden otluk alanların temizlenmesini istiyoruz" dedi.
Tehlike saçan zehirli yılanın mahalledeki herkesin korkulu rüyası olduğunu belirten Mahalle muhtarı Ömer Kocuk, "Daha geçen gün yine aynı şekilde bir vatandaşımız 2 metre boyunda bir yılan daha gördü. Buraların otlardan temizlenmesi için gereğinin yapmasını istemiyoruz. Yarın bir gün üzücü bir olay yaşamak istemiyoruz" diye konuştu.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 18:02
A