Geri Bursa'da Mudanya Kitap Fuarı sona erdi

Bursa'da Mudanya Kitap Fuarı sona erdi

Bursa Mudanya Belediyesi ve Yayıncılar Kooperatifi işbirliğiyle düzenlenen Mudanya 3. Kitap Fuarı sona erdi. "Gençlik ve Gelecek" temasıyla düzenlenen fuarda bu yıl 75 yayınevi, 20 söyleşi ve etkinlik, 50 gazeteci, yazar, akademisyen ve müzisyen, 2 tiyatro 10 gün boyunca Bursalılarla buluştu.

30 Ağustos 2021 Pazartesi, 19:18 - Bursa Bölge
A
Bursa'da Mudanya Kitap Fuarı sona erdi

Mudanya Belediyesi ve Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mudanya Kitap Fuarı sona erdi. "Gençlik ve Gelecek" temasıyla Mütareke Meydanı ve İsmet İnönü Parkı'nda düzenlenen etkinliğe 50 gazeteci, yazar, sanatçı, akademisyen ve siyasetçinin yanı sıra 75 yayınevi katıldı. Etkinlik kapsamında 20 söyleşi gerçekleştirilirken, gazeteci ve yazarlar söyleşilerde okurlarıyla bir araya geldi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya'nın kültür sanat hayatına önemli bir ivme kazandıran yazarlara ve sanatçılara teşekkür etti.

MUDANYA'DA KÜLTÜR VE SANAT RÜZGARI ESTİ

Mudanya 3. Kitap Fuarı'nın bu yılki onur konukları, Müzisyen, Yazar ve Yönetmen Zülfü Livaneli ve Akademisyen-Yazar Selçuk Şirin oldu. Nebil Özgentürk, Ercan Kesal, Barış İnce, Murat Ağırel, İbrahim Varlı, Elif Çongur, Gürkan Korkmaz, Esra Dicle, Ali Lidar, Fatih Yaşlı, Turgay Fişekçi, Vahdet Mesut Ayan, Sinem Sal, Murat Menteş, Ayşen Şahin, Şükrü Erbaş, Barış Terkoğlu, Tuba Torun, Gökhan Günaydın, Lal Laleş, Betül Dündar, Faruk Duman, Ali Mert Taşçıer, Gökçe Gökçen, Seren Servin Korkmaz, Müge Koçak, Esmahan Devran İnci, Ayşe Özlem İnci, Dileda Arslan, Ümit Alan, Ateş İlyas Başsoy ve Berkant Gültekin ile Bursalı gazeteciler Yüksel Baysal, Necati Kartal, Ozan Kaplanoğlu, Burak Demirci, Hatice Nur Derya Mudanya'nın konuğu oldu. Mudanya 3. Kitap Fuarı kapsamında söyleşilerin yanı sıra tiyatro ve atölye etkinlikleri de yapıldı. Mudanya Deniz Kültür Sanat Evi Tiyatrosu'nun Aziz Nesin/Üç Sesli Üzünç adlı oyunu ile Ekim Sanat Atölyeleri'nin playback tiyatrosu "Olay Var" Mütareke Meydanı'nda tiyatro severlerle buluştu. Yazar Ali Lidar, "Küçük Prens Müzesi" etkinliğinde gençlerle okuma atölyesi, Yazar Murat Menteş de roman atölyesi gerçekleştirdi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


30 Ağustos 2021 Pazartesi, 19:18
A