Geri Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (28 Mayıs 2021 Cuma)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (28 Mayıs 2021 Cuma)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 25 derece. Yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yarın da gök gürültülü sağanak var. Sıcaklık 23 dereceye inecek.

28 Mayıs 2021 Cuma, 08:24 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (28 Mayıs 2021 Cuma)
02:32 Bursa'da Uludağ'ın eteklerinde sel

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da Uludağ'ın eteklerinde sel

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 25 derece dolaylarında seyretmekte. Meteoroloji yetkilileri yer yer gök gürültülü sağanak beklendiğini bildirdi.

Sıcaklık yarın 23 derece olacak. Yine gök gürültülü sağanak yağış var. 

Pazar Bursalıları yağışsız bir havada 29 derecelik sıcaklık karşılayacak. 

Pazartesi ve salı ise yine gök gürültülü sağanak bekleniyor. 

Sıcaklık 28-26 derece dolaylarında kalacak.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu,Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii ile Kütahya ve Afyon çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile İç Anadolunun kuzeybatısında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa)eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda batı ve güneybatı, İç Anadolu'nun kuzeybatısında batı ve güneybatı zamanla kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi beklendiğinden çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Eskişehir, Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden sel,su baskını,yıldırım,yerel dolu yağışı,yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtınaşeklinde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


28 Mayıs 2021 Cuma, 08:24
A