Geri Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Haziran 2021 Cuma)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Haziran 2021 Cuma)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 32 derece dolaylarında seyrederken yer yer gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görülebileceği kaydedildi. Meteoroloji yetkilileri sıcaklığın yarın 33 dereceye çıkacağını bildirdi.

25 Haziran 2021 Cuma, 08:28 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Haziran 2021 Cuma)
08:37 Prof. Dr. Orhan Şen: Türkiye artık iki mevsimli bir ülke oluyor

İLGİLİ VİDEO

Prof. Dr. Orhan Şen: Türkiye artık iki mevsimli bir ülke oluyor

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 32 derece. 

Yer yer gök gürültülü sağanak var. 

Meteoroloji yetkilileri bölgesel yağışın saat 12.00-18.00 arasında görüleceğini kaydetti.

Sıcaklık yarın 33 dereceye çıkacak. Yağış yok.

Bursalıları pazar, pazartesi ve salı 32 derecelik sıcaklık karşılayacak. 

Yağmur beklenmiyor.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Ankara ve Çankırı çevreleri ile Adana ve Mersin'in kuzey kesimleri, Kahramanmaraş'ın batısı ve Doğu Toroslar Mevkiinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Sivas, Kayseri, Niğde, Kırıkkale, Kastamonu ve Çorum çevreleri ile Adana ve Mersin'in kuzey kesimleri, Kahramanmaraş'ın batısı ve Doğu Toroslar Mevkiinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif ve orta kuvvette esmesi bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Sivas, Kayseri, Niğde, Kırıkkale, Kastamonu ve Çorum çevreleri ile Adana ve Mersin'in kuzey kesimleri, Kahramanmaraş'ın batısı ve Doğu Toroslar Mevkiinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar, toprak kayması, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusunun çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


25 Haziran 2021 Cuma, 08:28
A