Geri Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Mayıs 2021 Pazar)

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Mayıs 2021 Pazar)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 22 derece. Öğleden sonra sağanağın beklendiği Bursa'da, en düşük sıcaklık 11 derece olacak. Yarın Bursa'da parçalı bulutlu bir hava beklenirken sıcaklık 26 dereceye çıkacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bursa için, dolu, sel ve kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

16 Mayıs 2021 Pazar, 09:03 - Bursa Bölge
A
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Mayıs 2021 Pazar)
03:18 Bursa'da vatandaşlar taşma noktasına gelen dereyi endişeyle izledi

İLGİLİ VİDEO

Bursa'da vatandaşlar taşma noktasına gelen dereyi endişeyle izledi

Bursa'da bugün en yüksek sıcaklık 22 derece olacak.

Öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanağın beklendiği Bursa'da, yarın sıcaklık yükselerek 26 dereceye kadar çıkacak.

Salı günüyse Bursa'da sıcaklık 30 dereceyi aşacak.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bursa için, dolu, sel ve kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada bugün saat 13.00'dan itibaren başlayarak 20.00'a kadar süreceği tahmin edilen uyarıda, "Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların YEREL olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

VALİLİK DE UYARDI

Bursa Valiliği, vatandaşlara öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu.

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; İlimizde öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli sağanak yağış (21-50 kg/m2) beklenmektedir. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına/rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


16 Mayıs 2021 Pazar, 09:03
A