Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bugün piyasaya altın yağacak

Darphane, bugün piyasaya 4 ton altın verecek. Çeyrek altına yönelik talebin artması ve Darphane grevi nedeniyle talebin karşılanmasında güçlük çekilmesi üzerine Darphane, piyasaya 4 ton altın verme kararı almıştı.

Bugün piyasaya altın yağacak

Yılın ilk günlerinde onsu 1900 dolara çıkan altın, bahar aylarından itibaren düşüşe geçerek 1200 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Uluslararası piyasalardaki düşüş iç piyasaya da yansımış, nisan ayında çeyrek altın fiyatı 120 liraya kadar inmişti. Ancak düğün, nişan ve sünnet gibi özel günlerde altına olan talep artınca fiyatlar yeniden yükselişe geçti.

Halen çeyrek altın 150-160 lira arasında alıcı buluyor. Çeyrek altın, olması gerekenin 30-40 lira üstünde satılıyor. Fiyatların daha da arması ihtimal dahilindeyden Ramazan'da düğünlere ara verilmesi çeyrek altın fiyatını biraz dizginledi.

Darphane'nin 4 ton altını piyasaya vermesiyle çeyrek altın fiyatlarının düşmesi bekleniyor. Uzmanlar, "Çevrek altını, ihtiyacınız olduğu gün alın, önceden pahalıya alıp stoklamayın. Çünkü altın fiyatları bayramdan sonra 120-125  liraya kadar düşebilir" önerisinde bulunuyor.
Bu arada Darphane ile Basın - İş Sendikası arasında bir anlaşma sağlanabileceği belirtiliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!