Geri Bruma'ya 7 milyon euro

Bruma'ya 7 milyon euro

Galatasaray, Umut Bulut ve Felipe Melo'yu kadrosuna katarak transferde yeniden atağa kalkarken gözünü şimdi de Portekizli genç yıldız Bruma'ya çevirdi.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 09:55 - Spor
A
Bruma'ya 7 milyon euro

Cim-Bom'un bu transferde önü bir hayli açık görünüyor. Sporting Lizbon  Bruma'nın gelecek sezon bitecek sözleşmesini 3 yıl uzatmak istemişti. Bu talebe olumsuz yanıt veren 18 yaşındaki oyuncu, Kanada'daki kampa götürülmemişti. Chelsea'nin, Bruma için Galatasaray kadar istekli olmadığı ortaya çıktı. İngiliz ekibinin, Sporting Lizbon'a son olarak 5 milyon euro bonservis teklif ettiği, Cim-Bom'un yaptığı teklifin ise daha cazip olduğu kaydedildi.

Fatih Terim'in yardımcısı Hasan Şaş, Portekiz 20 Yaş Altı Milli Takımı forması altında ortaya koyduğu 5 gol, 2 asistlik performansla büyük alkış toplayan Bruma için "Kadromuza katmayı çok istiyoruz" demişti. Şaş'ın bu sözlerinden sonra gözler Bruma'ya çevrilirken, Fatih Terim'in çok istediği bu genç yetenek için Başkan Ünal Aysal, profesyonellerine, "Ne gerekiyorsa yapın" talimatını verdi.
Galatasaray'ın, Bruma'nın bonservisi için 7 milyon euroyu gözden çıkardığı, Portekizli yıldızın da Galatasaray'ın teklifine sıcak baktığı belirlendi. Chelsea'nin, Bruma'ya yıllık 1,6 milyon euro teklifi ettiği, Jose Mourinho'nun da tecrübe kazanması için Portekizli futbolcuyu en az bir yıl kiralamayı düşündüğü kaydedildi. Bu öneriyi olumlu karşılamayan Bruma'nın, Galatasaray forması altında Şampiyonlar Ligi'nde boy göstermek istediği dile getirildi.

Porto da istiyor

Sporting Lizbon'lu taraftarlarca geçtiğimiz günlerde bir otel odasında rehin tutulması üzerine sözleşmesinin fesh edilmesi için Portekiz Futbol Federasyonu'na başvuran Bruma'nın avukatı oyuncunun geleceğiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bebiano Gomes, "Sporting'ten henüz kimseyle görüşmedik. Önümüzdeki 48 saat belirleyici olacak. Sporting'in Bruma'nın sözleşmesi üzerinde hak iddia edemeyeceğinin hukuken kanıtlanması gerek" dedi. Abola gazetesi, Porto'nun da Bruma'nın peşinde olduğunu yazdı.
 

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 09:55
A