Geri Bodrum'da 8 litre suya 960 TL hesap

Bodrum'da 8 litre suya 960 TL hesap

Lahmacun, döner, hamburger derken dudak uçuklatan hesaplarla gündeme gelen Bodrum'da bu kez gelen hesap 'bu kadar da olmaz' dedirtti. Ünlü tatil beldesindeki bir işletmede 8 litre su için 960 lira ücret istendi.

08 Temmuz 2021 Perşembe, 11:39 - Güncel
A
Bodrum'da 8 litre suya 960 TL hesap

Kısıtlama kararlarının kaldırılmasıyla tatilciler Bodrum'a akın etti. Turistik ilçe'de bir işletmenin 8 litre su için 960 lira hesap ücreti talep etmesi gündem yarattı. Hürriyet gazetesi yazarı Orkun Ün, söz konusu ücret talebini köşesine taşıyarak isyan etti.

"Lahmacun fiyatlarını kabullendik. Dedik ki serbest piyasa. Hamburger fiyatlarını gördük. Tamam dedik. Herhalde talep var. Bazı balık restoranlarında neredeyse 'euro' üzerinden hesap gelmeye başladı. Ama ona da eyvallah dedik. Heralde denizlerimizde bu yıl balık yok" diye başlayan Ün, "Ama su bu, su! Bildiğimiz su! Hem de 0.33'lük. Tanesine 40 TL yazmışlar. Hiç utanmamışlar. Hiç çekinmemişler" ifadesini kullandı.

Ün, bu noktada sözünü ettiği faturanın fotoğrafını paylaştı. "Fatura Bodrum'dan. Bölgenin en ünlü mekanlarının birine ait" bilgisini veren Ün, şöyle devam etti:

"33'lük suyun (yani tek elimizin baş ve işaret parmağıyla tutabildiğimiz) o ufacık suyun 24 tanesine 960 TL yazmışlar. Hesapladım, 8 litre yapıyor. Yani biz düz hesap '8 litre suya 1000 TL' diyebiliriz. Evimize aldığımız 6'lı su paketlerini düşünün.

O paket içindeki 9 litre su, 10 TL tutar. Hadi diyelim 15 olsun, yahu 20 olsun 20! Ama Bodrum'un suyu 960 TL! Bunun adı serbest piyasa değil! Bunun adı 'satarım istemeyen almasıncılık' değil! Bunun adı 'maliyet bunu gerektiriyor' değil!

Her şeye 'Tamam' derim ama 8 litrelik bir suya yazılan 960 TL'ye asla 'Tamam' demem. Diyemem. Siz de demeyin. İtiraz edin! Suyunuzu dışardan getirin! Ne bileyim, bir şeyler yapın."

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


08 Temmuz 2021 Perşembe, 11:39
A