Geri Binali Yıldırım'ın oğlu Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu

Binali Yıldırım'ın oğlu Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım, organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

25 Mayıs 2021 Salı, 15:48 - Güncel
A
Binali Yıldırım'ın oğlu Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu
01:52 Binali Yıldırım'dan Sedat Peker açıklaması

İLGİLİ VİDEO

Binali Yıldırım'dan Sedat Peker açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili "Hukuki yollar açık. Hukuki yollardan hakkımızı arayacağız. Biz de gerekli adımları atacağız" demişti. 

Erkam Yıldırım bugün harekete geçti, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ne olmuştu?

Venezuela'nın yeni uyuşturucu güzergâhı olduğunu belirten Peker, eski başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela ziyaretlerine dikkat çekerek, "Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergâh kurmak için Venezuela'ya kim gitti? Evet kim gitti? Eski başbakanımız sayın Binali Yıldırım'ın oğlu ErkamYıldırım bey. Bu senenin başında ocak ayında gitti 4 gün kaldı, şubat ayında gitti 4 gün kaldı. Karakas Limanı var oradan kuru yük gemileri direk Türkiye'ye gelebiliyor ama konteyner gemileri Dominik üzerinde durma yapıp o şekilde devam edebiliyor. Yani esas gelen kokainler Dominik üzerinde de çok yakalanmaya başlayacak. Yeni güzergâh burası."  demişti.

Söz konusu iddialara ilişkin olarak Binali Yıldırım yaptığı ilk açıklamada, "İddialar kesinlikle iftiradır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek tümüyle hakarettir, tümüyle reddediyoruz." açıklamasını yaptı. Yıldırım, oğlunun Covid'le mücadele kapsamında test kiti, maske dağıtmaya gittiğini söylemişti.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


25 Mayıs 2021 Salı, 15:48
A