Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Başkan Körüstan'dan transfer açıklaması!

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Körüstan'dan transfer açıklaması!

Bursaspor'da merhum başkan İbrahim Yazıcı'nın başkanlığı döneminde sözleşmesi 2016 yılı mayıs ayına kadar uzatılan Batalla'nın sözleşmesi, aldığı ücrette iyileştirme yapılarak 2017 yılına kadar uzatıldı. Bursaspor'un bu akşam yaptığı antrenmanını ikinci başkan Rıdvan Şen ve Genel Koodinatör Ayhan Barışıcı ile birlikte izleyen Başkan Erkan Körüstan, gazetecilere açıklamalarda bulundu. "Bugün Batalla ve menejeriyle yaptığımız görüşme neticesinde sözleşmesini bir yıl opsiyonlu olmak üzere uzattık" diyen Başkan Erkan Kürüstan, şöyle devam etti:

"BURSASPOR'DA JÜBİLE YAPMAK İSTİYORUM" MADDESİ

"Batalla'nın aldığı ücrette iyileştirme yapıldı. Kendisine Türk vatandaşlığına geçme teklifinde bulunduk. Temmuz 2014'te beş yıllık süresi doluyor. Seve seve yapabileceğini ancak babası ve ailesiyle görüşüp karar vereceğini açıkladı. Bu konuda kesin kararını birkaç hafta içerisinde verecek. Batalla'ya çok teşekkür ediyorum, kamuoyuna açıklamadık ama sezon öncesinde de ciddi teklifler geldi. Bize karşı bunu kullanmadı, (Ben Bursasporlu'yum) dedi. Bursaspor'da jübile yapmak istediğini söyledi. Sözleşmesine ısrarla, (Jübilemi Bursaspor'da yapmak istiyorum) maddesini koydurdu. (Olur da ben buradan belki giderim, ama jübile yapmak için yeniden Bursaspor'a dönmek istiyorum) dedi. Menejeri ve kendisine çok teşekkür ediyoruz."

Başkan Erkan Körüstan orta saha oyuncusu Murat Yıldırım'ın sözleşmesinin de 1 yıl uzatıldığını ve iyileştirme yapıldığını, yarın ise kaptan İbrahim Öztürk ve menejeriyle bir görüşme yapacaklarını belirtti.

"PİNTO OYNAMAK İSTİYOR"

Medya mensuplarının Sebastian Pinto ile ilgili sorusu üzerine Başkan Erkan Körüstan, "Kendisi ile birkaç kez ben görüştüm. Bugün de Genel Menajerimiz Ayhan Barışıcı, uzunca bir görüşme yaptı. Kendisi oldukça hırslı ve istekli. Herhangi bir sorunum yok sadece oynamak istiyorum dedi" dedi.

"DAHA İYİ KONUMDA OLMALIYDIK"

Takımın ligde bulunduğu durumdan hiç memnun olmadığını dile getiren Başkan Körüstan, bu konuda şöyle dedi:

"Daha iyi konumda olmalıydık. Yeni yönetim, yeni teknik heyet ve yeni transferlerin uyum süreci biraz zaman aldı. Artı Vojvodina'ya elenmemiz de hepimizin üzerinde olumsuz etki yaptı. Beklemiyorduk. Ben ilerleyen haftalarda çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Biz takımımıza güveniyoruz. Sezon sonunda hedeflediğimiz noktaya ulaşacağımıza inanıyorum."

"BEN DE PROTESTO EDERDİM"

Taraftarların olumsuz tezahüratlarının sorulması üzerine ise Başkan Körüstan, şu cevabı verdi:

"Ben de taraftarın içinden gelen birisiyim. Dört sezon üst üste gelen başarıların ardından takımın kötü sonuçlar alması üzerine ben de protesto ederdim ama bu protestoların daha ilk maçtan başlaması bizleri üzdü. Ben burada art niyet aradım inşallah bir art niyet yoktur. Onların da içinden gelen bir protestodur inşallah. Biz sevgi gösterilerini sevinçle karşılıyorsak, protestoları da karşılamamız gerekiyor."

"DAHA İYİSİNİ BULURSAK TRANSFER YAPARIZ"

Başkan Erkan Körüstan, transfer konusunda ise yabancı kontenjanın dolu olduğu yerli transfer araştırmalarına başladıklarını dile getirdi. Başkan Körüstan, son olarak şunları söyledi:

"Yabancı kontenjanı nedeniyle yabancı futbolcu transferi yapma durumumuz yok. Önümüzdeki sezon yabancı kontenjanı bildiğiniz üzere 5+3 olduğu için ona göre planlama yaptık. Teknik direktörümüzün raporu doğrultusunda yerli transferi için araştırmalara başladık. Ben daha önce takıma güveniyoruz transfere ihtiyacımız yok dedim ama teknik heyetin raporu doğrultusunda elimizdeki futbolculardan çok daha iyisini bulursak transferi tabii ki yaparız."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!