Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Babacan'dan stratejik işbirliği açıklaması

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ernst&Young Stratejik Büyüme Forumu Türkiye 2013'te, "Borsa İstanbul'un uluslararası ilişkilerini çok önemsiyoruz.

Babacan'dan stratejik işbirliği açıklaması

Tokyo, Singapur ve Hong Kong'la anlaşmalar imzaladık son bir yıl içerisinde. Londra (LSE) ve Nasdaq ile stratejik işbirliği görüşmelerini şu anda yapıyoruz. Çünkü biz İstanbul'un 2023 yılında dünyanın en önemli 10 finans merkezinden birisi olmasını hedefliyoruz" dediBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ernst&Young Stratejik Büyüme Forumu Türkiye 2013'te, "Borsa İstanbul'un uluslararası ilişkilerini çok önemsiyoruz. Tokyo, Singapur ve Hong Kong'la anlaşmalar imzaladık son bir yıl içerisinde. Londra (LSE) ve Nasdaq ile stratejik işbirliği görüşmelerini şu anda yapıyoruz. Çünkü biz İstanbul'un 2023 yılında dünyanın en önemli 10 finans merkezinden birisi olmasını hedefliyoruz" dedi.

Bu arada uluslararası danışmanlık şirketi Ernst&Young'ın Türkiye'de yabancı yatırım hakkında yaptığı araştırmaya göre yabancıların Türkiye'deki yatırımlarının sayısı 2007-2012 döneminde iki kat artarken, Türkiye'nin gelecek dönemde yatırım için Brezilya'nın ardından en çok güven veren gelişmekte olan ülke olması bekleniyor.
Küresel iş dünyasının önde gelen 200 liderinin Türkiye pazarının potansiyeline dair değerlendirmelerinden oluşan araştırmaya göre işverenlerin yarısı gelecek yıl içinde Türkiye'de faaliyete başlamaya niyetli olduklarını belirtti.

Yatırımcılar, nasıl bir yatırım stratejisi kullanacakları sorusuna verdiği cevapların yüzde 56'sı Türkiye'deki mevcut faaliyetlerin büyütüleceği şeklindeydi. Yatırımcıların yüzde 41'i mevcut tesislerini geliştireceklerini, yüzde 15'i ise istihdamı artıracaklarını belirttiler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!