Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Artık bakanlık düşünmüyorum

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Bakanlık olarak bir üçüncü dönem daha düşünmüyorum" dedi.

Artık bakanlık düşünmüyorum

Günay, Topkapı Sarayı Seferli Koğuşu'nun Restorasyonu, Padişah Elbiseleri ve Tekstil Eserlerinin Teşhiri, Tanzimi ve Depo Düzenlemesiyle İlgili Protokol imza töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Siyasetten hiçbir zaman emekli olunmayacağını ifade eden Günay, görevinde 5 yılın dolduğunu hatırlatarak, ''Bu, bir 6 yıl daha sürmez. Kesin olarak, yani 2014, 2015 seçim ne zamansa, benim görev sürem en fazla orada doluyor. Bakanlık olarak bir üçüncü dönem daha düşünmüyorum'' diye konuştu.
Günay, bugünlerde herkesin böyle çarpıcı açıklamalar yaptığını dile getirerek, ''Bakanlık olarak düşünmüyorum. Bu dönem bu görevi sürdüreceksem, bu işler bitsin istiyorum. Geçen dönem arkadaşlarımızla birlikte Topkapı Sarayı'nda önemli işler yaptık. Saray avlusundan gecekondu çıkarmaktan Milli Savunma Deposu çıkarmaya kadar burada radikal adımlar attık. Şimdi ne yapacağımızı biliyoruz'' ifadelerini kullandı.
Bir gazetecinin ''Niye bakanlık düşünmüyorsunuz?'' sorusu üzerine Günay, ikinci dönemin başında olduğunu, ikinci dönemin sonunun yettiğini belirterek, yerel yönetime geçmeyi asla düşünmediğini kaydetti.

Günay, telif hakları konusunda yasa hazırlığında olduklarını belirterek, Ekim ayı başında oyuncuların haklarını eski yasadan daha fazla koruyacak yeni bir düzenlemeyi Başbakanlığa sunacaklarını bildirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!