Geri "Arda gelmek için elinden geleni yapıyor"

"Arda gelmek için elinden geleni yapıyor"

Terim'den flaş Arda Turan açıklaması... Arda transferi konusunda konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Arda'nın Galatasaray'a gelmek için elinden geleni yaptığını söyledi.

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:37 - Spor
A
"Arda gelmek için elinden geleni yapıyor"

Terim'den flaş Arda Turan açıklaması... Arda transferi konusunda konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Arda'nın Galatasaray'a gelmek için elinden geleni yaptığını söyledi.
"Arda G.Saray'a gelmek için elinden geleni yapıyor"


İspanya'nın Atletico Madrid takımında forma giyen eski futbolcuları Arda Turan'ı transfer etmek istediklerini vurgulayan Terim, "Arda'yı çok istediğimiz biliniyor. Milli maçtan sonra bir-iki saat görüştüm. Arda gelmek için elinden gelen her şeyi yapıyor" dedi.

Fatih Terim, Arda'nın Galatasaray'ın bir evladı olduğunu anlatarak, "Arda ile en sonunda ben konuştum. Milli maçtan sonra bir-iki saat görüştüm. Arda gelmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Ancak olmayacak ise Atletico Madrid'deki durumunu da sarsmamak lazım. Orada da önemli bir yeri var. Günler ne getirir bilmiyorum ama herhalde başkanımızın Atletico Madrid başkanı ile karşılıklı oturması gerekiyor gibi geliyor. Başkanımızın da böyle bir çabası var. Şu ana kadar herhangi bir şey yok ama bu kapandı veya olmayacak manasında değil. Yüzde veremem ama isteğimiz, gönlümüz bu yönde" diye konuştu.

"GÖREV ARDA İLE BAŞKANIMIZA DÜŞÜYOR"
Arda'nın her zaman Galatasaray'a gelmek istediğini dile getiren Terim, "Özellikle son 5-6 aydır bunu hep söylüyor. Orada hiçbir sıkıntımız yok. Geldiğimiz yıl üç gün sonra buradan gitmesi bize sürpriz olmuştu. Tabii burada görev Arda ile başkana düşüyor. Bir de Ali Dürüst var. Onlar tekrar böyle bir sürpriz yaparlar mı? İnşallah yaparlar. Gitmesi bizim için sürpriz olmuştu, yine bir sürpriz olur mu? Olur. Belli olmaz" diye konuştu.

Terim, TFF Süper Kupa maçında görev vermediği golcü futbolcu Burak Yılmaz'ın kırgın olduğuna yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

"HERKES HAZIR OLMAK ZORUNDA"
Takımda kimin oynayıp, kimin oynamayacağına karar verecek kişinin kendisi olduğunu vurgulayan Terim, "Şimdi ben haber peşinde koşuşturduğunuzu, bunun da çok acımasız olduğunu biliyorum. Herhalde pek fazla bir haber yok ki bu tip haberleri ben de okuyorum, dinliyorum. Açıkçası bu haberlerin kimler tarafından, hangi amaçla çıkarıldığını bilecek kadar hem tecrübeliyim hem de yaşım buna müsait. O mevkide biliyorsunuz bizim dört tane oyuncumuz var. Bunların hepsini seviyeli bir rekabet içerisinde tutup, en yüksek performansı almak bizim isteğimiz. Böyle de oluyor genel olarak. Oynar veya oynamaz, bu benim verebileceğim bir karar. Profesyonel iş yapıyoruz hepimiz. Herkes hazır olmak zorunda. Bu işin kırgınlığı, kaprisi olmaz. 'Evet' denildiğinde herkesin hazır olması gereken, kazanıldığı zaman herkesin mutlu olması gereken, kaybedildiği zaman herkesin üzülmesi gereken bir iş yapıyoruz. Dolayasıyla ben çok da fazla üzerinde durmuyorum. Çünkü öyle bir şey yok. Varsa da bence en doğru adres kendisine sormanız. Benim bildiğim bu. Çünkü baktığımda hakikaten huzurlu, mutlu, harika üç tane kamp geçirdik. Olanı ben kimseden saklamam ama herhangi birisinin sıkıntısı varsa, onu gelip benim gibi herkesin huzurunda söyler" dedi.

BURAK YORUMU
A Milli Takım'ın Gana ile oynadığı maçtan sonra Burak Yılmaz ile görüşüp görüşmediği sorulan Terim, "Bütün milli takım oyuncuları gibi geldi ben de onlara 'hoşgeldiniz' dedim. Galatasaray'da bir şey olursa, ben bunu Galatasaraylılara bilmeleri gerektiği zaman söylerim" dedi.

TERİM'DEN TRANSFER AÇIKLAMASI
Terim, Sporting Lizbon'un genç oyuncusu Bruma ile ilgilendiklerini ancak şu an yabancı oyuncu kontenjanlarının dolu olduğunu dile getirdi.

Basında birçok ismi transfer edeceklerine yönelik haberler okuduğunu ve bunların içinde Zlatan Ibrahimovic'in bile yer aldığını aktaran Terim, "Artık şiraze de kaçtı. Galatasaraylılar böyle bir yaklaşımı hak etmiyor. Biz başkanla görüştüğümüzde iki kişiyiz. O bir şey söylemediğine göre, ben bir şey söylemediğime göre, doğal olarak bütün herkes yakıştırıyor. Ancak yakıştırırken, mantığa da biraz yaklaşılırsa memnun olurum. Çünkü insanlara ümit verip, sonradan olmayacak bazı şeyler yaratmanın manası yok. Bruma ilgilendiğimiz bir oyuncudur ama şu anda Galatasaray'ın 10 yabancısı var. Bizim bir sıkıntımız yok, acelemiz de yok. Bir eksilme durumunda muhakkak ki o ana hazır durumdayız. Başkan, yönetim ve Florya ekibi hazır durumdadır. Görüşmeleri vardır, Bruma da bunlardan bir tanesidir ama çok doğru olmayan şeyler okuyorum" diye konuştu.

Bir basın mensubunun, Bursaspor'un futbolcuları Colin Kazım ile ilgilendiğine yönelik haberleri hatırlatması üzerine Terim, bunun mümkün olduğunu dile getirdi.

"OYNAMAK İSTEMEYENİ OYNATMAYIZ"
Tecrübeli teknik adam, bazı prensipleri olduğunu hatırlatarak, "Ben 1996 yılında Galatasaray camiasına geldiğim zaman, 'Galatasaray'da oynamak istemeyen gider' demiştim. 2001'de geldim tekrar aynı şeyi söyledim. Bu sefer geldiğimde hatırlarsanız bir Arda olayı yaşadık. Aşağı yukarı aynı şeyi söyledim. Milli takım teknik direktörü iken de 'burada oynamak istemeyen kimseyi de oynatmam' dedim. Kazım veya bir başkası bize gelip, 'Ben oynamak istemiyorum' veya 'Oynamak istiyorum ama burada çok fazla şans alamıyorum' dediği zaman, biz mantık ölçüleri içinde ve kulübümüze uyuyorsa bu kapıyı açarız. Zaten Bursaspor yöneticileriyle arkadaşlarımız son günlerde konuşuyorlar. Bu medeni konuşmalar olmalı. Herkesin sezon başında ve ortasında ihtiyaçları olabilir" şeklinde konuştu.

Terim, herkesin yerinin dolabileceğini ama Galatasaray'ın kalıcı olduğunu aktararak, "Asıl olan Galatasaray'dır. Benim de başkanın da yönetimin de Burak'ın da yeri de dolar. Herkesin de doldu. Önemli olan Galatasaray'dır" şeklinde konuştu.

"OYUNCULARIMIZLA AÇIK AÇIK HERŞEYİ KONUŞTUK"
Fatih Terim, Fenerbahçe ile oynadıkları TFF Süper Kupa maçında stoperde Gökhan Zan ve Semih Kaya ikilisine yer verip, yeni transfer Aurelien Chedjou'yu yedek soyundurmasıyla ilgili bir soru üzerine, "Semih, Gökhan, Dany ve Chedjou ile orayı inşallah sezon boyunca götüreceğiz. Fenerbahçe maçında Amrabat'ın isteği ve arzusunu kullanmak istedim. Biz yabancı oyuncularımızla sezon başı bu kural (6+0+4 kuralı) uygulamaya başlanacak denildiği andan itibaren bir toplantı yaparak açık açık her şeyi konuştuk. Dört arkadaşımızın direkt tribüne çıkacağı, birkaç hafta maçlara çıkılmadığı zaman olabileceğini konuştuk ve onlar da bize çok güzel cevap verdiler. Bazı maçlarda bazı arkadaşlarımız olmayabilir. Bu, o günkü şartlara göre değişir. Fenerbahçe maçı gibi bir derbide oyuncumuzun yapacağı bir hata onu yanlış gösterebilirdi, kötü gösterebilirdi. Onu korumak da istedim biraz. Bizim için önemli bir oyuncu, o da yeri geldiğinde oynayacaktır" dedi.

"YENİ SEZON İNŞALLAH HAYIRLI OLUR"
Yeni sezonun, futbolun tüm paydaşlarına hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Terim, "İnşallah sakatlıksız, kazasız, belasız, hadisesiz, herkesin mutlu ve başarılı olacağı bir yıl olur. Ayrıca buradan Galatasaraylılara sevgilerimi gönderiyorum. Allah'a şükür şu ana kadar iyi başladık. Hem Emirates Kupası'nda oynadık ve kazandık hem de Süper Kupa'yı alarak Galatasaraylıları sezon sonunda bıraktığımız yerde mutlu etmeye devam ediyoruz. Sezona başlarken ümit ediyorum ki, hepimizin beklentisi olan başarıları da hayırlısıyla kulübümüze kazandırırız. Bunun için çalışıyoruz, çabalıyoruz. Galatasaray'a layık olmaya çalışıyoruz. İnşallah bunu becerebiliriz" dedi.
 

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:37
A