Geri Ankara'daki olayda kan donduran gelişme! "Kızım, çocuklarını öldürdü!"

Ankara'daki olayda kan donduran gelişme! "Kızım, çocuklarını öldürdü!"

Ankara'nın Mamak ilçesinde Öznur Aydın'ın (55) kızı Meryem (23) ile torunları Merve (1) ve Ömer İsmail Atsak'ı (3) öldürüp intihara kalkıştığı iddia edilmişti. Öznur Aydın ilk ifadesinde, kızının, önce çocuklarının biberonlarına fare zehiri attığını, etkili olmayınca da tabancayı alıp önce çocuklarını öldürdüğünü, sonra da aynı silahla kendisini vurduğunu ileri sürdü.

09 Temmuz 2021 Cuma, 16:16 - Güncel
A
Ankara'daki olayda kan donduran gelişme! "Kızım, çocuklarını öldürdü!"
05:18 Ankara'daki olayda kan donduran gelişme! "Kızım, çocuklarını öldürdü!"

İLGİLİ VİDEO

Ankara'daki olayda kan donduran gelişme! "Kızım, çocuklarını öldürdü!"

01:01 Anne cinneti: Kızını ve torunlarını öldürüp intihar etti

İLGİLİ VİDEO

Anne cinneti: Kızını ve torunlarını öldürüp intihar etti

Küçük Kayaş Mahallesi Şehit Hanifi Caddesi'nde önceki gün meydana gelen olayda Meryem, çocukları Merve ve Ömer İsmail Atsak, göğüs bölgelerinden silahla vurularak yaşamlarını yitirdi. Evde bulunan anneanne Öznur Aydın da aynı silahtan çıkan kurşunla ağır yaralandı. Anne ve iki çocuğu, dün Ortaköy Mezarlık Camii'nde kılınan cenaze namazlarının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

İLK İFADEYİ SAVCIYA VERDİ

Olayın ardından Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Öznur Aydın'ın tedavisi sürüyor. Hayati tehlikeyi atlatan Öznur Aydın'ın, soruşturma kapsamında ilk ifadeyi hastanede Cumhuriyet Savcısına verdiği öğrenildi. Öznur Aydın'ın, kızı ve torunlarını öldürdüğü suçlamasını kabul etmediği belirtildi.

'KIZIM ÇOCUKLARINI VURUP İNTİHAR ETTİ'

Aydın'ın ifadesinde, kızının, bankada çalışan eşi Özgür Atsak ile şiddetli geçimsizlik yaşadıklarını, sık sık tartıştıklarını ve bu yüzden sürekli çocuklarıyla yanına geldiğini söylediği öğrenildi. Öznur Aydın, kızı Meryem Atsak'ın, eşinin kendisine şiddet uyguladığını söylediğini ve bu yüzden intihar etmeye karar verdiğini anlattığı belirtildi. Öznur Aydın'ın, kızının, önce çocuklarının biberonlarına fare zehiri attığını, etkili olmayınca da tabancayı alıp önce çocuklarını öldürdüğünü, sonra da aynı silahla kendisini vurduğunu ileri sürdü. Öznur Aydın, kızı ve torunlarını o şekilde görünce kendisinin de intihar etmeye kalktığını ve aynı silahı alıp kendisini vurduğunu söylediği belirtildi.

SİLAH İNCELEMEYE GÖNDERİLDİ

Öznur Aydın'ın iddialarının doğru olup olmadığı, olayda kullanılan silah ve evden toplanan deliller üzerinde yapılacak inceleme sonucu belirlenecek. Silah bu yüzden balistik incelemeye gönderildi. Evden toplanan delil niteliğindeki materyaller de laboratuvar incelemesine gönderildi. Meryem Atsak ve çocuklarının ölüm pozisyonlarının da incelendiği belirtildi. Öte yandan soruşturma kapsamında ifadesi alınan Özgür Atsak'ın, eşine şiddet uyguladığı iddiasını kabul etmediği belirtildi. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


09 Temmuz 2021 Cuma, 16:16
A