Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Amerika'daki Türk öğretmen öğrencisiyle ilişkiye girdi!

New York'ta 16 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdiği için tutuklanan evli ve çocuklu Türk öğretmen E.S. (36), suçunu kabullenerek hapis cezası almaktan kurtuldu.

Amerika'daki Türk öğretmen öğrencisiyle ilişkiye girdi!

ABD'de Türkçe yayınlanan Posta 212 gazetesinin haberine göre, E.S.'nin öğrencisiyle olan gizli ilişkisi, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında hem Türk hem de ABD basınında yer almıştı. 17 gün boyunca süren ilişkisi sırasında, Brooklyn'in Park Slope semtindeki bir okulda 10 yıldır İngilizce öğretmenliği yapan E.S'nin, 16 yaşındaki 11'inci sınıf öğrencisi K.E ile sosyal paylaşım siteleri ve cep telefonları aracılığı ile iletişime geçtiği tespit edilmişti.

 

K.E.'nin ihbarı üzerine yakalan Türk öğretmen, Amerikalı eşi tarafından ödenen 10 bin dolarlık kefaletle serbest bırakılmış, gazetecilere yaptığı bir açıklamada olanlar yüzünden saklanmadığını ve hayatını yaşamaya devam ettiği söylemişti. Eşi ile olan ilişkisinin gidişatı sorulduğunda ise, boşanmayı düşünmediğini söyleyerek, "Kocamı seviyorum ve evliliğimiz eskisinden çok daha güçlü" diye belirtmişti. Türk öğretmenin evlilik hayatı hakkında yaptığı olumlu açıklamalara rağmen, 39 yasındaki kocası biran önce harekete geçerek bir yıl içinde boşandı.

 

Yaşadığı yasak ilişkiden dolayı, evliliğinin yanı sıra öğretmenlik sertifikasını da kaybeden 37 yaşındaki E.S. Park Slope'taki evinden taşındı. Vücudunun birçok yerinde yer alan dövmeleriyle dikkat çeken Türk öğretmen, Mayıs ayından itibaren tecavüz ve cinsel istismardan ötürü 50 farklı suçla yargılanıyordu.

 

Perşembe günü yapılan bir açıklama ile suçlu bulunması halinde 4 yıla kadar hapis cezası alması beklenen E.S.'nin mahkemede yargıç karşısında öğrencisi ile ilişkisini kabul ettiği ve hapis cezasından kurtulduğu duyuruldu. Dava ile ilgilenen avukat Serena Horowitz mahkeme sonrasında basına yaptığı açıklamasında, "Müvekkilim K.E'nin ve ailesinin E.S.'nin hapse gitmesini istemediğinden dolayı gösterdiği yumuşamanın mahkeme kararında etkili olduğunu belirtti. Bu konuya geniş çapta yer veren ABD basını da "Bu gösteriyor ki, öğrenci artık öğretmenine karşı güçlü duygular beslemiyor" diye yorumladı.

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!