Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ali İsmail Korkmaz nasıl öldü?

Gezi olayları sırasında yaralandığı belirtilen Korkmaz'la ilgili açıklama geldi.

Ali İsmail Korkmaz nasıl öldü?

Gezi Parkı olayları sırasında Eskişehir'de yaralandığı belirtilen ve dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz ile ilgili Eskişehir Valiliği kaynakları detaylı bir bilgi notu paylaştı.

İŞTE O BİLGİ NOTU

"Eskişehir'de Ölen Ali İsmail KORKMAZ Hakkında

1- 04.06.2013 tarihinde sosyal medyada yer alan "Osmangazi Tıp Fakültesinde polis şiddetine maruz kalan bir arkadaşımız için AB kana ihtiyaç var" şeklindeki paylaşımlar üzerine yapılan çalışma neticesinde, Paylaşımlarda bahsedilen şahsın, Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Antakya-1994 doğumlu Ali İsmail KORKMAZ isimli şahıs olduğu, adı geçen şahsın 03.06.2013 günü saat 02:10'da Anadolu Üniversitesi Hastanesine baş ve omuz ağrısı şikâyeti ile müracaatta bulunduğu, burada görevli Dr. Nesrin Topçu ÇİÇEK tarafından olayın öyküsü kısmına "Eşya taşırken 8-10 basamaklı merdivenden düştüğünü ifade etti" şeklinde muayeneyle ilgili not yazılarak, yapılan muayenesinden sonra taburcu edildiği,

Ancak Ali İsmail KORKMAZ isimli şahsın doktor muayenesinden yaklaşık 17 saat sonra Eskişehir Barosu Avukatı Selin DAĞLAR ile birlikte 03.06.2013 günü 19:25 sıralarında Odunpazarı Polis Merkezi Amirliğine gelerek; "03.06.2013 günü saat 02:00 sıralarında Eski otogar arkasında bulunan ikametine gittiği sırada 5-6 kişilik sivil giyimli bir grubun saldırısına uğradığını, kafasına, sırtına ve omzuna aldığı darbeler sonucunda yaralandığını" beyanla kendisine saldıranlar hakkında şikayette bulunduğu,

Ali İsmail KORKMAZ'ın arkadaşları, Fırat KÖSE, Okan KORKMAZ Ahmet UYGUN ve Turhan GÜRLER isimli şahısların; 04.06.2013 saat 16.00-18.00 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğüne davet edildikleri, olayla ilgili şahısların bilgi almalarının yapıldığı, Fırat KÖSE'nin ifadesinde "... Ali İsmail bizim sorularımız karşısında 'Polis dövdü, hatırlamıyorum, siviller de vardı' gibi sözler söyledi" şeklinde ifade verdiği, Okan KORKMAZ'ın ise "...Ali İsmal'in bana söylediği kadarı ile bazen sivil şahıslar bazen de sivillerle karışık polisler tarafından darp edildiğini ancak resmi veya sivil polis olduğunu söylemedi" şeklinde ifade verdiği, 04.06.2013 tarihinde beyin kanaması geçirdiği gerekçesiyle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde ameliyata alınan ve bu zamana kadar yoğun bakımda olan şahsın 10.07.2013 saat 11:00 sularında hayatını kaybettiği öğrenilmiştir.

2- 03.06.2013 günü saat:19:41 sıralarında İlimiz Odunpazarı Polis merkezi Amirliğine Avukatı Selin DAĞLAR ile birlikte gelerek müracaatta bulunan Ali İsmail KORKMAZ isimli şahsın vermiş olduğu yazılı beyanda, 03.06.2013 günü saat:02.00 sıralarında, Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan eski otogarın arka kısmından, Yenibağlar mahallesinde bulunan ikametine gitmekte iken 5-6 kişilik grubun önüne geçerek sopalarla kafasına, sırtına, omuzuna ve bacaklarına vurduklarını, kendisinin yere düştüğünü, sonrasında da kaçarak evine gitmeye çalıştığı, sonrasında arkadaşları Fırat, Ahmet ve Turhan ile birlikte Anadolu Üniversitesi içinde bulunan Mavi Hastanesine gittiklerini, burada gerekli tedavi yapıldıktan sonra beyin tomografisi çekilemediği için Yunus Emre Devlet Hastanesine gittiklerini, Hastanede Koluna sargı yaptıklarını ve Beyin Tomografisi çektiklerini beyan etmiştir.

Tedaviden sonra konuşma zorluğu çekmediğini, ancak bugün müracaat için geldiğinde hatırlama zorluğu çektiğini, başının ağrıdığını ve konuşma zorluğu çektiğini, kendisine vuran sivil kıyafetli insanlardan davacı ve şikayetçi olduğunu, ayrıca bu şahısları tanımadığını beyan etmiştir.

Yukarıda isimleri geçen bilgi sahiplerinin beyanında, 02.05.2013 günü ikametleri olan evden saat:21.30 sıralarında Fırat KÖSE, Ali İsmail KORKMAZ ve Turhan GÜRLER'in dışarıya çıktıklarını, saat: 23.00 sıralarında ikametlerine doğru Cengiz Topel caddesi istikametinden geldiklerinde, Yunus Emre Caddesine giden grupları gördüklerini, Ali İsmail ve Turhan'nın bu gruba katılarak yürüyüş yaptıklarını, Fırat KÖSE 'nin ise ikametlerine gittiğini, Okan, Ahmet ve Fırat'ın ikamette bulunduğu sırada Turhan'nın Fırat KÖSE'yi telefonla aradığını, " Ali İsmail'in hafızasını kayıp ettiğini, Üniversite caddesi İnci Börek önünde beklediklerini" söyleyerek, arkadaşlarını buraya çağırdığını, Ali İsmail'in kendisini eli sopalı sivil giyimli şahısların ve polislerin darp etmiş olabileceğini söylediğini, 03.06.2013 günü saat:02.00 sıralarında Mavi Hastanesine gittiklerini, burada tedavi gördükten sonra Yunus Emre Devlet hastanesine gittiklerini, burada da Ali İsmail'in tedavisini yaptırarak eve geldiklerini, ve saat: 08.00 sıralarında uyuduklarını, Ali İsmail'in saat:17:00 sıralarında uyandığını, olaydan yaklaşık 18 saat sonra konu ile ilgili şikayette bulunmak üzere Çarşı Polis merkezine geldiklerini, buradan da olay yeri Odunpazarı Polis merkezi olması sebebi ile buraya ifade vermek üzere gittiklerini, ifade sonrasında polislerce Eskişehir Devlet hastanesine rapor almak için yönlendirildiklerini, burada çekilen tomografi sonucu beyin kanaması tanısı ile ESOGÜ Tıp Fakültesine sevk edildiklerini, beyan etmişlerdir.

Olay ile ilgili olarak Ali İsmail KORKMAZ'ın sırası ile tedavi gördüğü hastanelerden alınan evraklar incelendiğinde;

1. Mavi Hastanesi: Hastaneye giriş 03.06.2013 saat: 02:10, hastaneye geliş sebebi; Eşya Taşırken 8-10 basamaklı merdivenden düştüğünün beyanı, Muayene bulguları; Genel durum iyi, Bilinç yerinde, iki taraflı ışık refleksi normal, sağ omuz arka kısım sırtta 6*6 cm lik ekimoz, sağ yan alk kısımda 5x5 cm lik sıyrık, sağ alın ve sağ kulak üst kızımda 3x3 cm lik şişlik ve hassasiyet, kafa grafisi normal, iki yönlü sağ omuz, kürek kemiği üst uçta kırık, Tedavi; Hastaya 100 cc SF takılarak kafa travması açısından değerlendirilmek üzere Yunus Emre Devlet hastanesine sevk edildi, şu haliyle Hayati tehlike olmadığını bildirir geçici hekim raporudur.

2. Yunus Emre Devlet Hastanesi: Hastaneye giriş 03.06.2013 saat belirtilmemiş, Tanı; yumuşak doku bozuklukları tanımlanmış, bir başka şahıs tarafından darp ve çarpma, Tedavi; Kan Tahlilleri yapılmış
(03.06.2013 saat:03:04) Tomografi çekilmiş, hastaya Dexplus 25/8 mg tablet ( Ağrı kesici kas gevşetici) verilmiş,

3. Eskişehir Devlet Hastanesi: Hastaneye giriş 03.06.2013 saat.20.32 Hastaneye geliş sebebi; Odunpazarı Polis Merkezi Amirliğinin müştekiyi Adli rapor almak üzere yönlendirmesi, Muayene edilenin şikayeti, konuşma zorluğu, uykuya meyil. Baş ağrısı, Muayene bulguları; kafada saçlı deride sağ kulağın hemen üst bölgede sıyrık ve ödem, sağ omuz travma nedeni ile düzgün bandaja alınmış, beyin tomografisi sonucu: beyin kanaması Sonuç: Mevcut hali ile Hayati tehlike vardır, sol tarafta beyin kanaması tanısı ile ESOGÜ Tıp Fakültesine sevk edilmiştir.

4. ESOGÜ Tıp Fakültesi: Hastaneye giriş:03.06.2013 saat:22:42, Tedavi: Müşteki Beyin kanaması neticesi 04.06.2013 günü akşam saatlerinde ameliyata alınmış, ameliyat sonrası Beyin cerrahi yoğun bakıma alınmıştır.

Konu ile ilgili olayın şüpheli veya şüphelilerini yakalamaya yönelik yapılan çalışmalarda, 02.06.2013 günü saat:22.26 sıralarında gösterilerin yapıldığı Yunusemre Caddesini kesen Savtekin Caddesi ile Hasarcıklı Caddesi üzerinde bulunan mobese kameralarının, göstericilerin burada bulunduğu sırada tahrifat gördüğü, bu sebep ile kayıt yapmadığı tarafımızdan tespit edilmiştir. Olayla ilgili, olay yeri ve çevresinde 43 ayrı yerden kamera görüntüsü alınmış, C. Savcısının talimatı ile görüntülerin izlemesi yapılmadan tahkikat evrakı ile birlikte adliyeye gönderilmiştir. Tahkikatın halen C. Savcılığı tarafından yürütülmekte, müşteki Ali İsmail KORKMAZ, ilimiz ESOGÜ Tıp Fakültesinde tedavi altında iken 10.07.2013 günü saat:11.00 sıralarında EKS olmuş, C. Savcısı tarafından otopsi yapıldıktan sonra ailesine teslim edileceği bilgisi alınmıştır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!