Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ABD'den vatandaşlarına Hindistan seyahati uyarısı

ABD vatandaşlarına korona virüs vaka sayılarında son dönemde ciddi artış görülen Hindistan'a seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

ABD'den vatandaşlarına Hindistan seyahati uyarısı

Dünya genelinde en çok korona virüs vakasının kaydedildiği ülkeler arasında ikinci sırada yer alan Hindistan'da salgında vaka ve can kayıpları artmaya devam ediyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), ABD'li vatandaşlara seslenerek Hindistan'da yaşanan vaka artışı nedeniyle seyahat etmemelerini tavsiye etti.

CDC tarafından yapılan açıklamada, "Hindistan'daki korona virüs salgını nedeniyle, tamamen aşılanmış yolcular bile hem Covid-19 mutasyonları riski ve hem de salgının yayılmasına neden olabilirler. Vatandaşlarımız, Hindistan'a her türlü seyahatten kaçınmalıdır. Seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımız ise, Hindistan'a gitmeden Covid-19 aşının 2 dozunu da olmalı. Ülkeye varıldığında tüm vatandaşlarımız maske kuralına uymalı, kalabalıktan kaçınmalı ve ellerini yıkamalı" ifadeler kullanıldı.

Açıklamada, tamamen aşı olunması ve gidilecek bölgede korona virüs testi istenmemesi durumunda ABD'den ayrılmadan test yapılmasına gerek olmadığı kaydedilerek, "ABD'ye döndüğünüzde karantinaya girmek zorunda değilsiniz" denildi.
Hindistan'da 15 milyon 321 bin 89 korona virüs vakası tespit edilirken, 180 bin 550 korona virüs kaynaklı can kaybı kaydedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!