Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ABD'den Rusya'ya Navalniy tehdidi

ABD, Rus muhalif lider Navalniy konusunda Moskova yönetimini açıkça tehdit etti. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, "Eğer Bay Navalnıy hapiste iken ölürse bunun sonuçlarının olacağını kendilerine söyledik" açıklamasını yaptı.

ABD'den Rusya'ya Navalniy tehdidi

Ukrayna sınırı, yaptırım kararı ve Karadeniz'deki gelişmeler nedeniyle gergin olan ABD- Rusya ilişkilerinde tansiyon yükselmeye devam ediyor. Bu kez ABD, Rus muhalif lider Navalniy konusunda Moskova yönetimini açık açık tehdit etti. 

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, CNN'de yayımlanan "State of the Union" programına konuştu. ABD-Rusya ilişkilerini ve Navalnıy'ın durumunu değerlendirdi.

Sullivan, Rus muhalif Navalnıy'ın bozulan sağlık durumuna ilişkin gelişmeleri endişeyle izlediklerini belirterek, "Bay Navalnıy'ın hapisteyken başına geleceklerden kendilerinin sorumlu olduğunu Rus hükümetine ilettik ve Rusya uluslararası toplum tarafından sorumlu tutulacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

"NAVALNIY ÖLÜRSE BUNUN SONUÇLARI OLACAK"

"Eğer Bay Navalnıy ölürse bunun sonuçlarının olacağını kendilerine söyledik" diyen Sullivan, Moskova'ya karşı ne gibi adımlar atacaklarını şu anda kamuoyu önünde tartışmayacağını ancak böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde bunun net bir şekilde ortaya konacağını ifade etti.

Cezaevinde açlık grevine başladığı belirtilen Navalnıy'ın böbrek yetmezliği sorunuyla karşı karşıya kaldığı yönündeki haberler Amerikan medyasına yansımıştı.

ABD yönetimi, daha önceki pek çok açıklamasında da Navalnıy'ın sağlığından Rus hükümetinin sorumlu olduğunu dile getirmiş ve bu konuda gereken adımları atacağı mesajını vermişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!