Geri 70 saniyede müdahale

70 saniyede müdahale

Antalya Havalimanı'nda gerçekleştirilen tatbikatta pist dışına gövdesi üzerine inen ve yangın çıkan uçağa 70 saniyede ulaşıldı.

13 Aralık 2012 Perşembe, 11:07 - Yaşam
A
70 saniyede müdahale

Antalya Havalimanı'nda kurumlar arasındaki işbirliğini artırmak ve olası bir uçak kazası ya da yangın olayına karşı müdahaleyi test etmek amacıyla tatbikat yapıldı.

AA'nın görüntülediği tatbikatta senaryo gereği iniş takımlarında sorun yaşayan bir yolcu uçağı, kule ile temasa geçti. Kulenin yönlendirmesiyle pist dışındaki bir alana gövdesi üzerine inen uçakta yangın çıktı. Kulenin alarmı ile havalimanına ait itfaiye ekipleri, 70 saniyede alana ulaştı.

Söndürme çalışmaları devam ederken Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ekipleri ile sağlık ekipleri olay yerine ulaştı, havalimanı güvenlik görevlileri, alanın çevresinde güvenlik şeridi oluşturdu. Yangının kontrol altına alınmasının ardından yaralanan yolcular çıkarıldı ve olay yerinde bekleyen ambulanslarla hastanelere götürüldü.

Gerçeğini yaratmayan tatbikatın ardından Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Antalya Havalimanı Başmüdürü Osman Serdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yılda iki defa planlı olarak tatbikat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 11:07
A