Geri 1 milyon lira dolandırdılar

1 milyon lira dolandırdılar

Hatay'da düzenlenen operasyonda, Suriye'den düşük fiyata büyükbaş hayvan getirme bahanesiyle 15 kişiden 1 milyon 160 bin lira dolandırdığı iddia edilen 9 kişi yakalandı.

13 Aralık 2012 Perşembe, 12:46 - Yaşam
A
1 milyon lira dolandırdılar

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Suriye'den düşük fiyata getirilecek büyükbaş hayvanların internette verilen ilanla satılmak istendiği ihbarı üzerine teknik takip başlattı. Erzurum, Gümüşhane, Kırşehir ve Adıyaman'dan büyükbaş hayvan almak isteyen alıcıların, ilanda verilen telefon numaralarıyla iletişime geçtikleri kişilere ödeme yaptığı belirlendi. Parayı alan kişiler, alıcılara büyükbaş hayvanları Suriye'den getireceklerini ancak ülkede karışıklık olması nedeniyle bu işlemin bir süre gecikeceğini bildirdi. Uzun süre alıcıları oyalayan dolandırıcılar, daha sonra Suriye'den büyükbaş hayvanları almaya giden ekibin paralarına Suriye'de askerlerinin ya da muhaliflerin el koyduğunu bahane etti. Bunun üzerine başlatılan operasyonda A.D. (42), İ.A. (43), B.A. (40), A.A. (50), R.A. (53), C.E. (50), M.T. (74), A.R.B. (63) ve M.D. (48) gözaltına alındı.

Şüphelilerin, büyükbaş hayvan alıcısı 15 kişiden toplam 1 milyon 160 lira aldıkları saptandı. Şüpheliler, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 12:46
A