Geri Zonguldak'ta denizde arkadaşı kayboldu, kendisi son anda kurtarıldı

Zonguldak'ta denizde arkadaşı kayboldu, kendisi son anda kurtarıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde denize giren Yusuf Erdevir (19) dalgalarla nedeniyle sürüklenirken, yardıma giden ve boğulma tehlikesi geçiren arkadaşı Ali Karaosmanoğlu (19) ise son anda kurtarıldı.  

19 Eylül 2021 Pazar, 23:07 - Güncel
A
Zonguldak'ta denizde arkadaşı kayboldu, kendisi son anda kurtarıldı

Ereğli-Alaplı yolu Mevrealtı mevkisinde akşam saatlerinde denize giren Yusuf Erdevir, suda çırpınmaya başladı. Arkadaşının sudan çıkamadığını gören Ali Karaosmanoğlu denize girdi. Ali Karaosmanoğlu da bir süre sonra suda çırpınmaya başladı. İki gencin boğulma tehlikesi geçirdiğini görenler bot ile yardıma gitti.

Ali Karaosmanoğlu sudan çıkartılırken, Yusuf Erdevir gözden kayboldu. Ali Karaosmanoğlu, sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından özel hastaneye kaldırıldı. Dalgalarla açığa sürüklenerek gözden kaybolan Yusuf Erdevir için Ereğli Sahil Güvenlik Komutanlığı botu ve Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri arama çalışması başlattı. Sakarya'nın Karasu ilçesi Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda görevli dalgıçlar da bölgeye gelerek arama kurtarma çalışmasına katıldı. CEP TELEFONU KAMERASINA YANSIDI 

Yusuf Erdevir ile Ali Karaosmanoğlu'nun boğulma tehlikesi geçirdiği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde iki gencin suya girip çıktığı ve bir vatandaşın gençleri kurtarmak için denize girdiği görülüyor. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


19 Eylül 2021 Pazar, 23:07
A