Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Zirve Yayınevi davasının 42. duruşması başladı

Malatya'daki Zirve Yayınevi davası olarak bilinen, biri Alman üç kişinin öldürüldüğü cinayetlerle ilgili davanın 42. duruşması başladı.

Zirve Yayınevi davasının 42. duruşması başladı

Malatya'da 18 Nisan 2007 tarihinde Zirve Yayınevi'nde Alman Tilman Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel adlı 3 misyonerin öldürülmesiyle ilgili davanın 42. duruşması Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.
Duruşmaya sanıklar Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Salih Gürler, Varol Bülent Aral, Emekli Kurmay Albay Mehmet Ülger, Binbaşı Haydar Yeşil, Ruhi Abat, Murat Göktürk, Abdullah Atılgan, Adil Akçay, Adem Gedik, Levent Ercan Gelegen, Aykut Saka ve tutuksuz sanık Hüseyin Yelki katıldı.
Ek iddianamede 1. sırada sanık olarak gösterilen Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile iddianamede itiraflarda bulunan sanık İlker Çınar duruşmaya katılmadı. Tutuksuz sanıklar Kürşat Kocadağ ve Mehmet Gökçe ise duruşmalara mahkeme kararı gereğince gelmiyor.
Alman Tilman Geske'nin Malatya'da yaşayan eşi Suzanna Geske, tarafların avukatları ile bazı sanık yakınları duruşmaya katıldı. Duruşmada, önceki iki duruşmada okunmaya başlayan 762 sayfalık ek iddianamenin bitirilmesi bekleniyor. İddianamenin ardından sanıkların sorgusuna geçilecek.
Bu arada, sanıkların cezaevinden getirilişi esnasında polis ve jandarma ekiplerince yoğun güvenlik önlemi alındığı görüldü.
Zirve Yayınevi duruşmalarının seri halde 14 Eylül Cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!