Geri Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Pafilis: Bölgedeki en saldırgan ülke Yunanistan

Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Pafilis: Bölgedeki en saldırgan ülke Yunanistan

Sözcü Thanasis Pafilis, "Bölgedeki en saldırgan ülke Yunanistan" sözleriyle ülkede "saldırganlık" tartışması başlattı. Pafilis, "Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz" dedi.

27 Eylül 2021 Pazartesi, 18:26 - Dünya
A
Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Pafilis: Bölgedeki en saldırgan ülke Yunanistan

Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis, Yunan meclisindeki konuşmasında, "Bölgede Yunanistan'ın en saldırgan ülke olduğunu iddia ediyorum" dedi.

Pafilis Yunan milletvekillerine seslendi ve "Yunanistan'ın barışçıl olduğunu söylemeye cesaretiniz var mı? Merak ediyorum" şeklinde konuştu.

Yunanistan'ın tüm "savaşlara'" Yeni Demokrasi, PASOK ve SİRİZA hükümetlerinin kararlarıyla katıldığını belirterek, "Hangi barışçıl politikadan bahsediyorsunuz?" değerlendirmesini yaptı.

"Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız"

Pafilis, Atina'yı siyasi olarak NATO'ya bağımlı olmakla suçladı. Yunanistan'ın Suudi Arabistan'a Patriot bataryası göndermesini de eleştirdi ve "Suudi Arabistan'da Patriotların işi ne?" dedi.

Komünist Parti Sözcüsü Pafilis, "Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz" eleştirisinde bulundu.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


27 Eylül 2021 Pazartesi, 18:26
A