Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yüksek atlamada altın madalya Burcu'nun

17. Akdeniz Oyunları'nda atletizm kadınlar yüksek atlamada aynı dereceyi yapan Burcu Ayhan Yüksel ve Simic baraj atlayışları sırasında anlaşınca 2 altın madalya verildi

Yüksek atlamada altın madalya Burcu'nun

17. Akdeniz Oyunları'nda atletizmde kadınlar yüksek atlamada aynı dereceyi yapan, baraj atlayışları sırasında da eşitliği bozamayan milli sporcu Burcu Ayhan Yüksel ve Hırvat Ana Simic aralarında anlaşınca iki altın verildi.

Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi'ndeki atletizm yarışmalarının dördüncü gününde yapılan kadınlar yüksek atlama finalinde 1.92 metreye kadar faul yapmadan gelen Burcu ve Simic, 1.94 metreyi geçemeyince baraj atlayışlarına geçildi.

İki sporcu baraj atlayışlarında sırasıyla 1.94 metre, 1.92 metre ve 1.90 metreyi geçemeyince yükseklik 1.88 metreye düşürüldü. Bu sırada iki atlet anlaşıp devam etmeyince, hakemler iki atletin de birinci olduğunu açıkladı. Böylece, Yüksel ve Simic altın madalya kazandı.

Yunan Antonia Stergiou ise 1.90 metrelik derecesiyle bronz madalya elde ederken, milli sporculardan Sibel Çınar 1.78 metrelik dereseciyle beşinci oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!