Geri YouTube'dan reklam yasağı kararı

YouTube'dan reklam yasağı kararı

ABD merkezli video paylaşım platformu Youtube, başlık sayfasının üstünde siyasi içerikli reklam yayınlamama kararı aldığını duyurdu. Hassas olaylarla ilgili karışıklıkları, yanlış bilgileri ve manipülasyonları en aza indirilme amacıyla yapıldığı açıklandı.

15 Haziran 2021 Salı, 00:12 - Medya
A
YouTube'dan reklam yasağı kararı

YouTube, web sitesinin ve uygulamanın en üstünde görünen masthead reklam alanı için artık alkol, kumar, siyaset veya "reçeteli ilaç şartları" ile ilgili reklamları kabul etmeyecek. 

Şirket sözcülüğünden Axios'a yapılan yazılı açıklamada, Youtube'un reklamcılık politikasında güncelleme yapıldığı, ana sayfa başında seçim ve siyasi içerikli reklamların yanı sıra kumar, alkol ve reçeteli ilaçlarla ilgili reklamların da yasaklandığı belirtildi.

Açıklamada, "Hem reklam verenlerin hem de kullanıcıların ihtiyaçlarını dengelemelerini sağlamak için reklamcılık gereksinimlerimizi düzenli olarak gözden geçiriyoruz" ifadesi paylaşıldı.

Reklam politikalarındaki güncellemelerin, özellikle hassas olaylarla ilgili karışıklıkları, yanlış bilgileri ve manipülasyonları en aza indirilme amacıyla yapıldığı kaydedildi.

Diğer Medya Haberleri için tıklayın


15 Haziran 2021 Salı, 00:12
A