Geri Yolun ortasına inen üst geçit için çalışmalar başladı

Yolun ortasına inen üst geçit için çalışmalar başladı

İstanbul'da Hasdal Mezarlığı'na gitmek isteyenler yolun ortasına inen üst geçit nedeniyle ölümle burun buruna geliyordu. Hasdal Mezarlığı'na ulaşmak isteyenler için tuzağa dönüşen üst geçit tamamlanıyor.

13 Mayıs 2021 Perşembe, 12:10 - Güncel
A
Yolun ortasına inen üst geçit için çalışmalar başladı

Kağıthane'de bulunan Hasdal Mezarlığı'na gitmek isteyenler adeta ölümle burun buruna kalıyordu. Çöken üst geçidin yerine yapılan üst geçit otoyolun ortasına iniyordu. Bir anda otoyolun ortasında kalanlar hızla akan trafiğe rağmen bariyerlerden atlayıp 4 şeritli yan yolu geçerek mezarlığa ulaşıyordu.

Karayolları Genel Müdürlüğü tam kapanmadan da yararlanarak üst geçit çalışmasına başladı.

Son aşamaya gelen çalışmalar kısa sürede tamamlandığında mezarlığa üst geçit kullanılarak ulaşılabilecek.

YAYA GEÇİDİ KESİNTİSİZ VE GÜVENLİ SAĞLANABİLECEK

Karayolları Genel Müdürlüğü, 1. Bölge Müdürlüğü tarafından Hasdal Askeri Kışlası önünde bulunan İETT otobüs duraklarından, Hasdal Mezarlığı'na yaya ulaşımı sağlayacak yaya üst geçidi çalışması, 1 ay önce başladı. Birkaç gün sonra çalışma sona erdiğinde, mevcut yaya üst geçidi yeni açılan bağlantı yolunu kapsayacak şekilde çelik konstrüksiyon olarak uzatılmış olacak. Böylece yaya erişimi, Hasdal Mezarlığı'ndan Hasdal Kışlası Otobüs duraklarına kesintisiz ve güvenli bir şekilde sağlanacak. 

"MEZARLIĞA GELENLER BÜYÜK ZORLUK ÇEKİYORDU"

Taksicilik yapan Zafer Altuğ, mezarlığa ulaşmak isteyenlerin karşıdan karşıya geçerken sorun yaşadığını ifade ederek,  "Bu üst geçit daha önce kendiliğinden yıkıldı ve yeniden yapıldı. Buraya gerekli. Mezarlığa gelenler çok büyük zorluk çekiyorlardı, çok faydalı olacağını düşünüyorum ben" diye konuştu. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


13 Mayıs 2021 Perşembe, 12:10
A