Geri YÖK duyurdu: 4 üniversiteye rektör atanacak

YÖK duyurdu: 4 üniversiteye rektör atanacak

Yükseköğretim Kurulu, Marmara, Bolu Abant İzzet Baysal, İzmir Bakırçay ve Niğde Ömer Halisdemir üniversitelerine rektör ataması yapılacağı duyurdu. Rektör adayı başvuruları ise 13 Ağustos'a kadar yapılacak.

30 Temmuz 2021 Cuma, 18:59 - Güncel
A
YÖK duyurdu: 4 üniversiteye rektör atanacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 'ün internet sitesinde, dört üniversite için rektör adaylığı başvuru ilanı yayımlandı. 

YÖK, Marmara Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'ne rektör adayı belirleyecek.

BAŞVURULAR 13 AĞUSTOS'A KADAR

Buna göre, Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde rektör adayları için belirlenen şartları taşıyan adaylar, bugünden itibaren 13 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar YÖK Başkanlığına başvurabilecek.

Başvurular, bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına, ayrıca "rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla yapılabilecek.

Adaylar, başvurularında, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduklarına dair belge ile Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde bulunan "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge gibi dokümanları da hazır bulunduracak.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


30 Temmuz 2021 Cuma, 18:59
A