Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yok böyle bir promosyon

BURSA'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, evlenecek çiftlere, mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler verilen eğitimle anlatılıyor.

Yok böyle bir promosyon

Eğitimlere ilgiyi artırmak için promosyon düzenlendi. Kursiyerler arasında yapılan çekiliş ile şanslı olanlara ücretsiz balayı ve çeyiz hediye ediliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan 'Evlilik Öncesi Eğitimler' projesi 2012 yılından beri Bursa'da da yürütülüyor. Bakanlığın Bursa İl Müdürlüğü, kurslara katılımı arttırmak için promosyon düzenledi. Çiftleri eğitimlere teşvik etmek isteyen İl Müdürlüğü, çekiliş ile katılımcılara Fethiye'de balayı, halı ve yastık gibi çeyiz eşyası hediye ediyor.

Düzenledikleri kurslarda, iyi bir evliliğin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için dikkat edilmesi gereken konuların detaylarıyla anlatıldığını belirten İl Müdür Yardımcısı Mustafa Cantürk, "Düzenlediğimiz en son kurslara, Osmangazi İlçesi'nden 300, Yıldırım'dan 150, İnegöl'den ise 50 çift katıldı. Eğitimin daha yaygın hale gelmesi için sponsor firmalar aracılığı ile şanslı çiftleri çekiliş ile ödüllendirmek istedi. Son yapılan kura çekiminde 4 çiftimiz Fethiye'de çok yıldızlı bir otelde 2 gece 3 gün balayı yaptı. Ayrıca 40 çiftimize yastık, 6'sına ise halı hediye ettik. Bu sayıyı daha da artırmayı düşünüyoruz" dedi.

İl Müdür Yardımcısı Cantürk, proje kapsamında toplam bin 750 asker ve çevik kuvvet şubesinde görev yapan polislere de bu eğitimi verdiklerini sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!