Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yıllardır beklenen roman artık Türkçe

Hayranları tarafından edebiyatın rockstarı olarak anılan Neil Gaiman'ın dünya çapında en çok satan kitabı Anansi Çocukları Türkçede.

Yıllardır beklenen roman artık Türkçe

Hayranları tarafından edebiyatın rockstarı olarak anılan Neil Gaiman'ın dünya çapında en çok satan kitabı Anansi Çocukları Türkçede.

British Fantasy Society'nin verdiği En İyi Roman ödülüyle birlikte Locus dergisinin verdiği En İyi Fantazi Romanı ödülüne değer bulunan Anansi Çocukları'nın çevirisi Murat Özbank'a ait.

Fantastik edebiyatın son yıllardaki en önemli ve en çok okunan yazarlarından biri olan Neil Gaiman, en sevilen kitaplarından biri olan Anansi Çocukları'nda kendine has mizah anlayışı ve yarattığı yeni dünya ile okuyucularını bir kez daha şaşırtmaya hazırlanıyor.

POLİSİYE BİR HİKAYEYE FANTASTİK ÖĞELER

Anansi Çocukları, aslında şişman bile olmayan Şişko Charlie Nancy'nin, babasının ölümüyle birlikte, onun bir tanrı olduğunu öğrenmesiyle tamamen değişen hayatını konu alıyor.

Varlığından bile habersiz olduğu Örümcek isimli esrarengiz bir kardeşi olduğunu öğrenmesi Şişko Charlie'nin macerasını daha da karmaşıklaştıracaktır.

Polisiye bir hikayeyi fantastik öğelerle zenginleştiren Gaiman, Anansi Çocukları ile Amerika, İngiltere ve St. Andrews üçgeninde bir hikâyeyi okuyucularıyla buluşturuyor.

TÜRK OKURLAR YILLARDIR BEKLİYORDU

Türkiye'deki okurların uzun zamandır merakla beklediği roman mitolojik pek çok unsuru da barındırıyor. Neredeyse her kitabının film hakları satılmış olan Neil Gaiman, yakın bir zamanda Anansi Çocukları'nın senaryo taslağını kendi internet sitesinde yayınladı. Gaiman, Anansi Çocukları'nı en bilinen eserlerinden biri olan Amerikan Tanrıları gibi Tori Amos'un İrlanda'daki evinde yazdı.

EDEBİYAT DÜNYASININ ROCK YILDIZI

Neil Gaiman, 1960 yılında İngiltere'de doğdu. Bugüne kadar pek çok fantazya romanı ve çizgi roman yazmıştır. Sandman serisi, Yıldız Tozu, Amerikan Tanrıları, Kıyamet Gösterisi, Yokyer ve Koralin ve Gizli Dünya yazarın öne çıkan eserlerinden başlıcalarıdır. Hugo, Nebula, Bram Stoker ve Newbery Medal gibi pek çok ödül kazanan yazar, hayranları tarafından edebiyat dünyasının 'rock yıldızı' olarak görülmektedir. (Hâlâ 1.80 boyundadır ve siyah tişörtler giymektedir.)

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!