Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vücut çatlaklarına en iyi çözüm

Op. Dr. Eren Aydın, günümüz güzellik kriterlerine göre yüz güzelliği kadar, kilo- boy oranı ve vücut güzelliğinin de önemli olduğuna dikkat çekti.

Vücut çatlaklarına en iyi çözüm

'Güzel bir vücut; sıkı ve diri, sellülitsiz, çatlaksız bir cilde sahip; bölgesel yağ depolanmaları ve çıkıntıları olmayan, alt ve üst gövdenin birbiriyle orantılı olduğu, sarkmaların olmadığı bir vücut olarak kabaca tanımlanabilir' diyen Op. Dr. Elif Eren Aydın, şunları söyledi:

'Vücut bakımı bebeklik çağından itibaren başlıyor. Bir bebek ilk 2 yaşını olması gerekenden fazla kilolu geçirirse, bu durumun gelecekte de kilo vermesini zorlaştırıcı etki yaptığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle anneler çocuğunun çok beslenmesini değil dengeli beslenmesini önemsemeli. Eğer kilolu hal ergenlik çağına kadar devam eder ve erken ergenlik durumu ortaya çıkarsa o kişinin iler ki yaşamında kilonun hep karşısına dert olarak çıkacağının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

BEBEK YAĞI KULLANIMI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİLMELİ

Ergenlik çağında vücut hızla bir büyüme sürecine giriyor. Bacaklar çabucak uzuyor. Bel kıvrımları oluşuyor. Biraz da kilo artışı oluyor. Cildin elastikiyet kapasitesi bu hızlı büyümeye ve kilo artışına uyum sağlayamadığında sıklıkla kalça da, bacaklar da, bel de çatlaklar ortaya çıkıyor. Çocuklarımızın ergenlik çağı öncesinden itibaren cildi hep nemli tutulmalı. Her duş sonrası nemlendirici losyon, bebe yağı kullanımı alışkanlık haline getirilmeli. Nemli tutmak elastikiyet kapasitesini artırmada faydalı ve çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı. Çatlaksız bir cilt daha estetik ve sıkıdır.'

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!