Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vedat Milor: Boğaziçi mezunu olarak atamaların doğru olduğunu düşünmüyorum

Gastronomi yazarı Vedat Milor kendisinin de mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi'ne Melih Bulu'yu atamasına tepki gösterirerek "Bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak son dönemde yapılan atamaların bu açıdan doğru olduğunu düşünmüyorum" paylaşımında bulundu.

Vedat Milor: Boğaziçi mezunu olarak atamaların doğru olduğunu düşünmüyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti'den milletvekili adayı da olan Prof. Dr. Melih Bulu'yu önce Haliç Üniversitesi'ne, 1 yıl sonra da Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atamasına yönelik tepkiler sürüyor.

Gastronomi yazarı ve ekonomist Vedat Milor da kararı eleştirerek, son dönemde yapılan atamaların doğru olduğunu düşünmediğini kaydetti.

Milor, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal hayatın devamlılığı için alınan kararların meşru olması gerektiğini düşünüyorum. Tabii bunun ne olduğunu izah için farklı teoriler var. Bunlar üzerinden giderek farklı gerekçelendirmeler yapmak mümkün. Ancak birlikte yaşamın sürdürülebilir olması için şurası kesin: Her yerde olduğu gibi spesifik bir toplulukta, tek bir kişiyi memnun etmek yerine o topluluğun genel memnuniyeti hedeflenmeli. Bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak son dönemde yapılan atamaların bu açıdan doğru olduğunu düşünmüyorum.

Meşruiyette kişinin sahip olduğu yeterlilik esasa dair bir gerekçelendirme ama bence yetersiz. Bu seçimin kimler tarafından yapıldığı daha önem arz ediyor. Burada da topluluktaki memnuniyetsizliği yaratan şey bu. Memnuniyetsizliğin hâkim olduğu bir yerde başarı zor."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!