Geri Vatandaş ihbar etti, başbakan yardımcısına para cezası kesildi

Vatandaş ihbar etti, başbakan yardımcısına para cezası kesildi

Avustralya Başbakan Yardımcısı Barnaby Joyce, akaryakıt istasyonundayken maske takmadığı gerekçesiyle bir vatandaşın polise ihbarda bulunmasının ardından 200 Avustralya Doları (151 ABD Doları) para cezasına çarptırıldı

29 Haziran 2021 Salı, 13:38 - Dünya
A
Vatandaş ihbar etti, başbakan yardımcısına para cezası kesildi

Avustralya Başbakan Yardımcısı Barnaby Joyce, ülkede koronavirüs tedbirlerini ihlalden ceza alan en üst düzey isim oldu. Bir vatandaş, Başbakan Yardımcısı Joyce'u Yeni Güney Galler (NSW) eyaletindeki bir akaryakıt istasyonundayken maske takmadığı gerekçesiyle polise ihbar etti.

Polisin güvenlik kameralarını incelemesi sonucu Joyce'a 200 Avustralya Doları (151 ABD Doları) para cezası kesildi. Cezanın ardından Avustralya medyasına açıklama yapan Joyce, "Caltex akaryakıt istasyonuna gittim. Havaalanına gidiyordum. Araca yakıt aldım, içeri girdim, 30 saniye sonra 200 Dolara mal oldu, çünkü bunu (maske) takmadım" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ İHBAR ETTİ

NSW polisi ise yaptığı açıklamada Başbakan Yardımcısının ismini vermezken, ihbar üzerine geldikleri akaryakıt istasyonunda güvenlik kamerası görüntülerini inceledikten sonra 54 yaşındaki birine para cezası kestiklerini duyurdu. Komiser yardımcısı Gary Worboys gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu kişi özür diledi ve polisin adil olması konusunda iş birliği yaptı" ifadelerini kullandı.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


29 Haziran 2021 Salı, 13:38
A