Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vaskunlahti Bursa OSB'yi ziyaret etti

Finlandiya Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, Durmazlar Holding tarafından imal edilen 'İpek Böceği' tramvayını kullandı.

 Vaskunlahti Bursa OSB'yi ziyaret etti

Finlandiya Büyükelçi Nina Vaskunlahti ile beraber Ticaret Müsteşarı Mika Mickemsson, Finpro Genel Müdürü Şamil Yavan ve Türk - Finlandiya İş Konseyi Başkan Yardımcısı Yılmaz Çakır'ı ağırlayan Bursa OSB Başkanı Ali Uğur, heyete sanayi bölgesi hakkında bilgiler verdi.
Bursa OSB'nin Türkiye'nin öncü ve örnek bölgesi olarak gerek yurt içinde gerekse yurt dışında rol model olduğunu ifade eden Ali Uğur, "Bursa OSB, hala yatırım konusunda en çok tercih edilen bölge olduğunu konumunda. Bünyesinde doğalgazla çalışan 3 enerji santralini barındıran, yaklaşık 45 bin kişiye istihdam sağlayan önemli bir bölgeyiz" dedi. Bölgenin yaklaşık 5 milyar dolarlık bir ihracat hacmine sahip olduğunu söyleyen Ali Uğur, "Ayrıca çevreyi korumaya yönelik yaptığımız yatırımlar ile Türkiye'ye örnek olan, ülkemiz ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla diğer OSB'ler ile işbirliği halinde gelişmelerine destek olan, sürekli gelişen ve kendini geliştiren örnek bir bölge konumunda bulunuyor" diye konuştu.
Bursa'yı ilk kez ziyaret ettiğini söyleyen Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti ise, "Türkiye'de sanayileşme açısından çok önemli bir şehirdeyiz. Bizim Bursa'da olmamızın temel amacı Bursa'daki ve Finlandiya'daki şirketlerle beraber benzerlikleri, ileriye dönük olabilecek işbirliklerini geliştirmektir, bunun bir ön çalışmasını yapmaktır" şeklinde konuştu.
Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Durmazlar Holding'i ziyaret eden Büyükelçi Vaskunlahti, yakın bir zamanda Bursa caddelerinde olacak olan 'İpek Böceği' tramvayını kullandı. Durmazlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz'ın eşliğinde fabrikayı da gezen Büyükelçi Vaskunlahti, aktarılan bilgileri dikkatle dinledi.
Büyükelçi Vaskunlahti daha sonra Faik Çelik Holding, Ermaksan, İnoksan ve Barmak firmalarını da ziyaret ederek bilgiler aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!