Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Varlık Fonu'ndan Katar açıklaması

Türkiye Varlık Fonu Genel müdürü Zafer Sönmez, "Katar'a yüzde 10'luk satış ile dolar bazında yıllık yüzde 63 getiri sağlandı" dedi.

Varlık Fonu'ndan Katar açıklaması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Türkiye Varlık Fonu denetim raporları görüşüldü. Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, milletvekillerine sunum yaptı. Türkiye Varlık Fonu'nun projeleri hakkında bilgi veren Sönmez, Türkiye Varlık Fonu'nun kendisine devredilen şirketleri satmadığını belirterek, "Türkiye Varlık Fonu kendisine devredilen hiçbir şirketi satmadığı, rehin olarak gösterdiği gibi, krediye de konu edilmemiştir. 2017'de bize devredilen hiçbir şey satılmamıştır" diye konuştu.

İstanbul Finans Merkezi projesinin 2022 yılının ortasında tamamlanacağını söyleyen Sönmez, "Çok yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ortak çalışarak ilgili kanun teklifi Meclise gelecek. Kanun hazırlık çalışması devam ediyor. Bugün Londra ve Dubai'de belli teşvikler var. Bu teşvikler kanun çerçevesinde oluşturuluyor. Belirli bir altyapıyı oluşturmanız lazım. Bu kanuni altyapıyı oluşturmadan İFM'yi açamazsanız" şeklinde konuştu.
Borsa İstanbul'un hisselerinin Katarlı yatırım şirketine satılmasına ilişkin de Sönmez, "Katar'a yüzde 10'luk satış ile dolar bazında yıllık yüzde 63 getiri sağlandı" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!