Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Vali'ye verilen ödül ortalığı karıştırdı!

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), önceki gece düzenlenen bir törenle İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya kamu kuruluşları kategorisinde "Harekete Geç" kampanyasıyla "en iyi halkla ilişkiler projesi" ödülünü verdi. Sosyal medyada eleştirilen ödül, halkla ilişkiler dünyasını da karıştı.

Vali'ye verilen ödül ortalığı karıştırdı!

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından on ikincisi düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri'ni kazanan proje ve kuruluşlara ödülleri önceki akşam verildi.

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da katıldı.


Vali Mutlu, kamu kuruluşları kategorisinde "Harekete Geç" kampanyasıyla İstanbul Valiliği adına en iyi halkla ilişkiler projesi ödülünü aldı.

Ancak Gezi Parkı eylemleri sırasında hedefe konulmak istenen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya ödül verilmesi eylemcilere destek veren ve Vali Mutlu'yu eleştiren bazı çevreleri rahatsız etti.

TEPKİ GÖRDÜ, DAVET ETTİĞİ VALİ'YE "KENDİ GELDİ" DEYİNCE

Bu yoğun tepkiler sonrası ağız değiştiren TÜHİD Başkanı Fügen Toksü, "İstanbul Valiliği'nin okullarda depremle ilgili bilinçlendirmeyi kapsayan 'Harekete Geç' 2006 yılında başlattıkları bir proje. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında bu projeyle yarışmaya katıldılar. Depreme dikkat çeken önemli bir ekip projesi. Altın Pusula jürisi projeler için Mayıs ayında toplandı ve kararını verdi. Biz normalde 4 Haziran'da ödül törenine yapacaktık. Ama Gezi eylemleri nedeniyle bu töreni dün akşama erteledik. Vali Mutlu, törene katılacağını bildirince 'hayır katılamazsınız' diyemezdik. Önceden kararı verilmiş bir ödüldü. Şimdi 'Eylemler nedeniyle bu ödülü veremiyoruz' deme şansımız da yoktu. Ama Vali Mutlu'yu törende konuşturmadık. Yani çıkıp konuşma yapmasını istemedik." şeklinde bir açıklama yaptı.

BU KEZ AÇIKLAMAYA TEPKİ

Toksü'nün bu açıklamalarına tepki gösteren İstanbul İl Özel İdaresi'nin halkla ilişkiler çalışmalarını yürüten Lorbi Ajans Başkanı Mustafa Kaya, yazılı bir açıklama yaptı. Kaya, "Sayın Toksü'nün nabza göre şerbet veren bu davranışı halkla ilişkiler etiğine uymadığı gibi nezaket sınırlarını da aşmıştır" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!