Geri Uzay roketi satışa çıktı: En yüksek teklifi veren kişi uzaya gidecek

Uzay roketi satışa çıktı: En yüksek teklifi veren kişi uzaya gidecek

Blue Origin, uzay turizmi roketi New Shepard biletinin müzayede ile satışa sunulduğunu ve en yüksek teklifi veren kişinin 20 Temmuz'da uzaya uçacak ilk ekibe katılabileceğini açıkladı.

05 Mayıs 2021 Çarşamba, 23:40 - Teknoloji
A
Uzay roketi satışa çıktı: En yüksek teklifi veren kişi uzaya gidecek

Blue Origin, 29 Nisanda uzay turizmi roketi New Shepard için bilet satışına başlayacağını ve detayların 5 Mayısta belli olacağını duyurmuştu. Şirketin bugün yaptığı açıklamada, ilk astronot ekibini 20 Temmuz'da uzaya uçuracağını ve onlarla gidecek kişinin, müzayede ile satışa sunulan bilete en yüksek teklifi veren kişi olacağı belirtildi.

Müzayede ile ilgili ise şu bilgilere yer verildi:

Müzayedenin 3 aşaması var. 5-19 Mayısta kapalı çevrimiçi teklif verme, açık artırma web sitesinde gerçekleştirilecek. İstediğiniz miktarda teklif verebilirsiniz. 19 Mayısta ise mühürsüz, çevrimiçi teklif verme gerçekleşecek. Teklifler görünür hale gelecek ve katılımcılar, açık artırmaya devam etmek için en yüksek teklifi aşmaya çalışacak. 12 Haziranda ise çevrimiçi açık artırma ile gerçekleşip, sona erecek.

Müzayededen elde edilen gelirin, Blue Origin'in kuruluşu olan Club for the Future'a bağışlanacağı bilgisini de paylaştı.

Diğer Teknoloji ve Bilim Haberleri için tıklayın


05 Mayıs 2021 Çarşamba, 23:40
A