Geri "Üye olmayan gözlemci ülke" sıfatı çıldırttı

"Üye olmayan gözlemci ülke" sıfatı çıldırttı

İsrail, Filistin'e Birleşmiş Milletler'de "üye olmayan gözlemci ülke" sıfatının verilmesinin ardından Batı Şeria'ya girişte kullanılan damgadaki "Filistin bölgesidir" ibaresi değiştirip yerine bakın ne koydu.

13 Aralık 2012 Perşembe, 07:06 - Dünya
A
"Üye olmayan gözlemci ülke" sıfatı çıldırttı

Filistin'e Birleşmiş Milletler'de 'üye olmayan gözlemci ülke ' sıfatının verilmesinin ardından İsrail hükümeti, Filistinlilere yönelik yeni bir uygulamaya daha başladı.

Hükümet, Batı Şeria'ya girmek isteyenlerin pasaportlarına vurduğu giriş damgasındaki 'Filistin bölgesi ' ibaresini kaldırdı yerine 'Yahudi ve Samara bölgesidir ' ibaresini getirdi.

Israil, Birleşmiş Milletler nezdinde 'İsgal altında olduğu ve meşrutiyeti hiçbir devlete ait olmadığı'' kabul edilen Bati Şeria bölgesine girişte yeni bir uygulama başlattı..

Batı Şeria'ya girişlerde pasaportlara vurulan giriş damgasındaki ' 'Filistin bölgesidir ' ibaresi yerine 'Yahudi ve Samara Bolgesidir ' ibaresi konuldu.

Kullanılmaya başlanan yeni ibarenin bölgede endişelere yol açtığı belirtiliyor.

Uygulamanın Filistin'e Birleşmiş Milletlerde üye olmayan gözlemci ülke sıfatının verilmesinin ardından başladığı iddia ediliyor. 

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 07:06
A