Geri Ütü tostu ile fenomen olan Tostçu Anıl hayatını kaybetti

Ütü tostu ile fenomen olan Tostçu Anıl hayatını kaybetti

Bir döneme 'ütü' kullanarak yaptığı tostlarla damgasını vuran Adana'nın fenomen ismi Tostçu Mahmut'un sahibi Anıl Kurt hayatını kaybetti. İstanbul Beşiktaş'ta mekan açma hazırlığında olan ünlü tostçu trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

15 Eylül 2021 Çarşamba, 11:39 - Güncel
A
Ütü tostu ile fenomen olan Tostçu Anıl hayatını kaybetti

Adana'nın Seyhan ilçesinde kendine özgü 'ütü tost' yöntemiyle yaptığı lezzetli tostları müşterilerine sunuyordu. Fenomen tostçu Anıl Kurt İstanbul Beşiktaş'ta mekan açma hazırlığı yaparken Ulukışla civarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Herkes onu Müslüm Gürses şarkıları söyleyerek 'ütü tost' yapan "Tostçu Mahmut"un sahibi olarak tanıyor. Sosyal medya hesabında 263 bin takipçiye ulaşan ünlü tostçunun İstanbul Beşiktaş'ta açmayı planladığı ancak şubesini açamadan hayata gözlerini yumması Adana'da büyük üzüntü yaşattı.

'Tostçu Mahmut' kimdir?

Adana'da küçük tablasında yaptığı ütü tost ile sosyal medyada fenomen haline gelen Tostçu Mahmut'da vatandaşlar 'ütü tost' yiyebilmek için dakikalarca sırada bekliyor. 

Tostçu Mahmut olarak ünlenen Anıl Kurt'un mottosu ise "Acı atıyorum abi" ya da Adana şivesi ile "Acı atüyürüm abi" olarak biliniyor.

Sosyal medya üzerinden 'ütü tost' videosuyla yüz binlerce tık alan Tostçu Mahmut'un sahibi Anıl Kurt babasından aldığı tostçuluk mesleğini 11 yıldır icra ediyordu. Tostçu Mahmut özellikle sabah ve öğle saatlerinde öğrencilerin yanı sıra çevre esnafının ve Adanalı vatandaşların yoğun bir talebi ile karşı karşıya kalıyor.

Anıl Kurt yaptığı bir açıklamada şöyle demişti:

"1973 yılından beri babam yapıyor. Ben de 7 yaşından beri onun yanında kalarak öğrendim. Sucuğu, yumurtayı, domatesi kendimiz karıştırıyoruz. Tantuni gibi göze geliyor. Vatandaşlar seve seve yiyorlar. Destekleyen kişiler var. Bir zamandan sonra dükkan açmayı düşünüyoruz.Biz kimseyi rakip olarak görmüyoruz. Rızkı veren Allah'tır."

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


15 Eylül 2021 Çarşamba, 11:39
A