Geri Ünlü firma iflasın eşiğinde

Ünlü firma iflasın eşiğinde

Türkiye'nin kurabiye üretiminde pazar lideri olan firma iflas erteledi.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 16:54 - Ekonomi
A
Ünlü firma iflasın eşiğinde

 

Türkiye'nin kurabiye üretiminde pazar lideri olan ve KAHKECİZADE markasıyla bilinen Hsn Satış Pazarlama Gıda şirketi adına vekilleri Avukat Şevket Çelik ve Avukat İpek Güvenç vasıtasıyla İstanbul Anadolu 21.Asliye Ticaret Mahkemesine başvurarak İflasın ertelenmesi talebi yapıldı.

Mahkeme 2013/ 4 Esas dosyasından iflas erteleme talebini kabul ederek şirket aleyhine 6183 sayılı kanundan kaynaklanan Vergi ve S.G.K borçları dahil tüm icra -iflas, tahliye haciz ve muhafaza işlemlerinin ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasına karar vererek şirketin yönetimine denetçi kayyum atadı.

Kurabiye sektöründen tanınan ve bilinen eski markalardan olan Kahkecizade kurabiyeleri halen Düzce Kaynaşlı'da 4200 metrekare kapalı alana sahip fabrikada üretim yapıyor. Toplam 200'e yakın işçinin çalıştığı fabrikada yıllık 4 milyon kg üretim yapılıyor. 36 milyon TL satış cirosuna sahip Kahkecizade kurabiyelerinin Türkiye genelinde 150 bayisi bulunuyor Şirketin mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde, özellikle Kahkecizade markasının eski sahiplerinden kalan borçlarının tasfiyesi nedeniyle şirketin nakit akışının bozulduğu ve tedarikçelere 10 milyon TL civarında borçlu olduğu, şirketin 2 yıllık bir erteleme sürecinde iflas ertelemeden çıkacağı dilekçe de ifade edildi.

(Patronlardunyasi.com)

Diğer Ekonomi Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 16:54
A