Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üniversite kazanan garsonlara burs

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik'in girişimiyle, aralarında, garsonluk yaparak tıp ve mühendislik bölümlerini kazanan 2 öğrencinin de bulunduğu Adanalı 11 öğrenciye, burs olanağı sağlandı.

Üniversite kazanan garsonlara burs

 

Vali Hüseyin Avni Coş, maddi durumları yetersiz olan ve üniversitelerin tıp, hukuk, mimarlık ve mühendislik bölümlerini kazanan öğrencilere verilecek bursun, Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Başaran Ulusoy'un yaptığı Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı tarafından karşılanacağını belirtti. Vali Coş, burs miktarını ise 250-300 lira olarak açıkladı.

Adana'da bir kebap salonunda garson olarak çalışan ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'ni kazanan Ramazan Eren ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği'ni kazanan Tolga Turhan'ın da aralarında bulunduğu 11 öğrenciye karşılıksız burs sağladığını belirten Vali Coş, "Adanalı başarılı öğrencilerimizin burs alabilmelerini sağlayan Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik'e ve 11 başarılı öğrencimize burs imkanı veren Sayın Başaran Ulusoy'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!