Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ünal Aysal'ı çıldırtan ameliyat

Yekta Kurtuluş'un Medical Park dışında bir hastanede ameliyat olmasının yarattığı sponsorluk krizi büyüyor.

Ünal Aysal'ı çıldırtan ameliyat

Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta'nın, Yekta'nın ameliyatı sonrasında G.Saraylı yöneticilerin telefonuna bile çıkmadığı öğrenildi.

Yekta'nın Medical Park dışında bir hastanede ameliyat edilmesi G.Saray ile Medical Park arasındaki 23 milyon dolarlık anlaşmayı riske attığı öğrenildi. Medical Park'ın bu anlaşma dışında Galatasaray Engelli Basketbol Takımı'na yılda 500 bin dolarlık sponsorluk desteği de vereceği ancak bu anlaşmanın da iptalinin gündeme geldiği öğrenildi.

GALATASARAY'DA YİNE SPONSORLUK KRİZİ
Yeniden sponsorluk krizi ise Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı adeta isyan ettirme noktasına getirdiği öğrenildi. Yekta'nın Kayseri dönüşünün ardından pazartesi sabahı 8.30 ameliyat edildiği ve futboldan sorumlu yönetici olan 2. başkan Ali Dürüst ile futbol şube sorumlusu Abdürahim Albay'ın haberi ve onayı olmadan ameliyat edildiği öğrenildi...

ÜNAL AYSAL ÇILDIRDI
Krizlerin hiç eksik olmadığı Galatasaray'da Medical Park ile yapılan sponsorluk anlaşması yeni bir krize daha yol açtı.

Kayserispor maçında sakatlanan ve çapraz bağ ameliyatı olan Yekta Kurtuluş'un sakatlığı, Galatasaray'a beklenenden de pahalıya malolacak gibi.

Yekta'nın kulübün sponsoru olan Medical Park Hastanesi'nde ameliyat olmayıp başka bir hastanede ameliyat olması, Medical Park ile 15 gün önce yapılan sponsorluk anlaşmasını ciddi tehlikeye attı. Galatasaray ile Medical Park ile yapılan sponsorluk sözleşmesinde sarı kırmızılı kulübün bütün sporcularının Medical Park Hastaneleri'nden birinde tedavi edilmesi zorunluluğu getiriyor. Ancak Yekta'nın ameliyatından önce de sarı kırmızılı kulüp ile Medical Park ile bazı anlaşmazlıklar olmuş ve başkan Ünal Aysal ile yönetici Adnan Öztürk'ün uzun çabaları sonucu krizler aşılmış ve sarı kırmızılı kulüp ile Medical Park ile son yılların en önemli sponsorluk anlaşmalarından biri gerçekleştirilmişti. Ancak Yekta'nın ameliyatının Medical Park'a rakip hastanede gerçekleştirilmesi, Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta'yı fazlasıyla sinirlendirdiği ve Usta'nın artık Galatasaraylı yöneticilerin telefonuna bile çıkmadığı belirlendi. Bu gelişmeler karşısında şaşkına dönen ve neredeyse her gün yeni bir sürpriz sorunla boğuşmak zorunda kalan başkan Ünal Aysal'ı isyan ettirme noktasına getirdiği öğrenildi. Bu gelişmeye çok sinirlenen başkan Ünal Aysal'ın, 2.başkan Ali Dürüst ile futbol şubesi sorumlusu Abdürrahim Albayrak'tan bilgi aldığı ancak Yekta'nın pazartesi sabahı apar topar yapılan ameliyatından Ali Dürüst ile Albayrak'ın da haberi olmadığı anlaşıldı. Bu gelişmeler karşısında bir kez daha Galatasaray ile Medical Park arasındaki sponsorluk anlaşması tehlikeye girerken, bu krizin nasıl aşılacağı şimdilik bilinmiyor.

ALBAYRAK: "AMELİYAT YERİNİ YEKTA TERCİH ETTİ"
Galatasaraylı Yekta Kurtuluş'un, sarı kırmızılı kulübün sponsoru Medical Park yerine Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat olmasının yankıları sürüyor. Yekta'nın ameliyatı sonrasında oluşan krize, sarı kırmızılı kulübün futbol şube sorumlusu Abdürrahim Albayrak son noktayı koydu.
Abdürrahim Albayrak ameliyat yerini futbolcunun tercihine göre belirlendiği vurguladı ve şu açıklamayı yaptı. "Kulüp olarak bir futbolcunun sözleşme gereği herşeyine karışabiliriz. Bir tek giydiği ayakkabıya ve tedavi yöntemine karışamıyoruz. Futbolcunun sözleşmede hakkı bu; istediği ayakkabıya giyer. Bizim forma sponsorumuzun rakibi bir firmanın ayakkabısını giyebilir. Aynı şekilde sözleşmede var. Futbolcu istediği doktora gider, istediği hastanede tedavi olur. Buna kulüp olarak yapacak birşeyimiz yok. Bu yüzden Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta'nın bu durumu anlayışla karşılayacağını umuyoruz. Yani ortada bir kriz yok. Futbolcunun yasal hakkı var. O da bu hakkını kulanmıştır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!