Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Uludağ'da 2 ayda 404 kişi kaybolup yaralandı

TÜRKİYE'nin önemli kış ve turizm merkezlerinden Uludağ'da Jandarma Arama ve Kurtarma ekipleri kayak sezonu boyunca zirvede mahsur kalan, kaybolan ve kayak yaparken yaralanan 404 kişiye müdahale etti.

Uludağ'da 2 ayda 404 kişi kaybolup yaralandı

'Beyaz cennet' olarak tanımlanan Uludağ'da jandarma, toplam 14 kişiden oluşan 7 ayrı ekip ile günün 24 saati 7 kar motoru ile kaybolan ve yaralananlara müdahale ediyor. Jandarma kayak sezonunun başladğıı 20 Aralık 2012 tarihinden itibaren geçen 2 aylık sürede, kaybolan, mahsur kalan ve kayak yaparken düşüp yaralanan toplam 404 kayakcıya ulaşıp kendilerini kurtarıp oteller bölgesindeki 112 Acil Servis ekibine getirdi.
Jandarma ekipleri Ocak ayı içerisinde Uludağ'da 22 mahsur kalma, 3 kaybolma ve 150 kayak yaparken düşerken yaralanma olmak üzere 175 olaya müdahale etti. Jandarma Arama Kurtarma ekipleri Şubat ayında sömestir tatili ve üniversite öğrencileri tarafından düzenlenen ve 3 hafta süren 'Whitefest 2013 Festivali' boyunca yoğun bir tempoyla çalıştı. Şubat ayı içerisinde düşerek yaralanan 172 kişiye müdahale edildi, yönünü kaybeden 57 kişiye ise ulaşıldı.

Jandarma timinde görev alanların her türlü doğa koşullarında çalışabilecek özel eğitime tabi tutulduğu belirtildi. Subay, astsubay ve uzman çavuşlardan oluşan timde bulunanların yaralıya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra onları sağlıklı biçimde kar moturu ile en yakın sağlık merkezine teslim ettikleri, kaybolma olaylarında kısa sürede ulaşıp ilk yardımını buldukları yerde yaptıkları belirtildi.

Uludağ'da 2 ayda 404 kişi kaybolup yaralandı Uludağ'da 2 ayda 404 kişi kaybolup yaralandı Uludağ'da 2 ayda 404 kişi kaybolup yaralandı Uludağ'da 2 ayda 404 kişi kaybolup yaralandı Uludağ'da 2 ayda 404 kişi kaybolup yaralandı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!