Geri Uçakta günaydın kavgası

Uçakta günaydın kavgası

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin arasındaki gerginlik, THY'nin İstanbul-Ankara seferi ile tavan yaptı.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 18:09 - Güncel
A
Uçakta  günaydın kavgası

Tesadüfen uçakta karşılaşan ve VIP bölümünde oturan iki kadın siyasetçi, gergin diyaloglar içine girdi. Edinilen bilgiye göre tartışmanın fitilini ilk ateşleyen isim CHP'li Nazlıaka oldu. Nazlıaka, "Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın şahsıma yönelik hakareti nedeniyle siz enden bakan olarak özür dilerseniz, bunu AK Parti'nin özrü kabul edeceğim, özür dilemekten korkmayın" dedi.


Bakan Şahin'in "Çok ayıp, sözleriniz burada söylenecek şeyler değil" yanıtını verdi. Nazlıaka'nın özür konusundaki talebini yinelemesi üzerine Bakan Şahin, "Konuşacak bir şey yok. Lütfen susalım, bu tarz tartışma şeklinde konuşmak istemiyorum" ifadesini kullandı.

"BAKAN'IN KİMYASI BOZULMUŞ!"

Uçağın İstanbul'a inmesi ile cep telefonundan bu olaya ilişkin ilk tweeti atan CHP'li Nazlıaka, "Kadere bak! Uçakta yine Fatma Şahin ile karşılaştım. Medenice 'Günaydın' dedim; birden bana bağırıp 'Sen' diye konuşarak hakaret etmeye başladı. Yazık! Bakan'ın kimyası bozulmuş anlaşılan. Bana "Kendini milletvekili sanıyorsun' dedi. Sanmıyorum, öyleyim! Kendisi de Bakan olduğunu unutmasaydı keşke! Benim derdim Bakan'la değil, temsil ettiği zihniyetle. O koltuktan Fatma kalksa Ayşe otursa ne fark eder? Kafa aynı kafa. Biatına yandığım...."

BAKAN'DAN KARŞI TWEET: ASILSIZ İDDİALAR

Aylin Nazlıaka'nı bu tweetinden haberdar olan Aile Bakanı Fatma Şahin, CHP'li Nazlıaka'ya isim vermeden kısa bir tweetle yanıt verdi. Şahin,  iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "Gündeme gelme ve kalma hevesi ile ortaya atılan asılsız iddialar var. Birileri tartışma yaratarak, çatışarak gündemde kalmaya çalışıyorlar. Beni tanıyanlar kamuoyu kimseye hakaret etmeyeceğim bilir. Üstelik aynı ortamdaki birçok kişi buna şahit oldu. Bu tartışmalarla uğraşacak zamanımız, enerjimiz yok. Şu anda kadın istihdamı ile uluslar arası toplantıdayım. Yapacak çok işimiz var" dedi.

TARTIŞMANIN GEÇMİŞİ

Kürtaj tartışmaları sırasında "Hükümet, vajina bekçiliği yapmasın" dediği için Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Yüzünüze bakamıyorum, mahcubiyet duyuyorum, Bir kadın kendisi ile ilgili organdan bahsederken yüzü nasıl kızarmaz" sözlerine muhatap olan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in bu konuda kendisine destek vermemesine tepki göstermişti. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Bakan Şahin'e yönelik "Atatürk olmasa acaba hangi tarikat şeyhinin kaçıncı karısı olurdunuz" sözleri sonrasında tepki gösteren Şahin'in kendisine yönelik hakarette sessiz kaldığını iddia etmişti.

AKŞAM

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 18:09
A