Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üç aydır maaşlarnı alamayan işçiler eylem yaptı

Boru fabrikasında çalışan 20 kişilik işçi grubu, maaşlarını alamadıkları için eylem yaptı.

Üç aydır maaşlarnı alamayan işçiler eylem yaptı

Tekirdağın Çorlu İlçesinde çalıştıkları plastik boru fabrikasından ücretlerini alamadıklarını iddia eden 20 işçi, ortak taleplerini içeren mektubu işyeri sahibine gönderdi.

Velimeşe Sanayi Bölgesinde bulunan plastik boru imalatı yapan 135 kişinin çalıştığı fabrikada çalışan işçiler, fabrika önünde biraraya geldi. Fabrika yetkililerle yaptıkları görüşmelerden bir sonuç alamadıklarını ve hiçbir sendikaya üye olmadıklarını belirten fabrika çalışanlarından Serkan Güven, iş yerinden kendilerine en son 30 Haziran günü ödeme yapılacağının söylendiğini, ancak şu ana kadar hiçbir ödemenin yapılmadığını söyledi.

PARALARIMIZI İSTİYORUZ
Güven, "Patronumuz ne yazık ki gözümüzdeki güvenini yerle bir etti. Birçok arkadaşımızın kredi ödemeleri, faturaları var. Bir çoğu bırakın fatura ödemeyi, evlerine bir yudum ekmek götüremez hale geldi. Bu üzücü olaylar karşısında fabrika yönetimine hakkımızı helal etmiyoruz ve paralarımızı istiyoruz" dedi.


Yaptıkları açıklamanın ardından ellerinde 'Hakkımı helal etmiyorum' yazılı döviz açan işçiler topladıkları imzaları ve fabrika sahibine yazdıkları ortak talepleri içeren mektubu yetkililere teslim etti. Grup daha sonra dağıldı.
Fabrika yetkilileri ise konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!