Geri U20 Dünya Kupası bu kez G.Antep'te

U20 Dünya Kupası bu kez G.Antep'te

U20 Dünya Kupası kapsamında "kupa turu" etkinliklerinin üçüncüsü Gaziantep'te düzenlenecek.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 18:15 - Spor
A
U20 Dünya Kupası bu kez G.Antep'te

FIFA U20 Dünya Kupası kapsamında "kupa turu" etkinliklerinin üçüncüsü Gaziantep'te yapılacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz'da gerçekleştirilecek FIFA U20 Dünya Kupası kapsamındaki tur, 4-5 Mayıs'ta Gaziantep'te yapılacak.

FIFA U20 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak şehirlerde Halkbank sponsorluğunda düzenlenen etkinliğin ilk etabında, Demokrasi Meydanı'nda Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Servet Yardımcı'nın da katılımıyla turnuvanın resmi topu "Cafusa"nın dev maketi açılacak. Maket, turnuva başlangıcına kadar alanda sergilenecek.

Yardımcı, başkanlığındaki komite daha sonra yeni tasarımıyla ilk kez Türkiye'de sahibini bulacak FIFA U20 Dünya Kupası'nın yer aldığı "kupa tırı"nın bulunduğu etkinliğine katılacak. Tır, 12.00-22.00 saatlerinde ziyarete açık olacak.

Etkinlik süresince alana kurulacak mobil bilet gişesinden turnuvanın biletleri satın alınabilecek.

Futbolseverler, alanda kurulacak play-station köşesi, geçmişte bu turnuvada oynamış yıldızların gösterileceği büyük televizyon ekranı, dokunmatik ekran bilgi yarışması, imkansız şut, gol kafesi, kick-point ve fotoğraf çekimi gibi organizasyonlara katılabilecek.

Kupa Turu, 11-12 Mayıs'ta Rize, 18-19 Mayıs'ta Trabzon, 25-26 Mayıs'ta Bursa, 1-2 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşecek.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 18:15
A