Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Türkiye sanayisi doğru yolda"

Bursa Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Varlık, TÜİK'in 2013 yılı Şubat ayı sanayi endeksini değerlendirdi.

''Türkiye sanayisi doğru yolda''


Varlık, 2013 yılı Şubat ayı sanayi üretimi endeksinin önceki aya göre yüzde 2 azalıp, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 1.6 artmasını bir geçiş dönemi olarak değerlendirdi. Bunun, sanayicinin çalışma azmi ve başarısını bir kez daha gösterdiğini söyleyen Varlık, "Türkiye sanayisi doğru yolda" dedi.

Dış ticaret endeksleri verilerinde ithalat birim değer endeksinin yüzde 1.2 ve ihracat birim değer endeksinin de yüzde 1.2 artması konusunda konuşan Varlık, iç ve dış ticaretin her geçen gün daha iyiye gittiğini, bunun gelecek için cesaret verici bir durum olduğunu dile getirdi. Varlık, ülkede ihracat rakamlarının artmasının yurt içinde de olumlu gelişmelere sebep olacağını ifade etti.
Varlık, sanayideki bu büyük artışın umut verici olduğunu, ancak rehavete kapılmamak gerektiğini vurgulayarak, "İstediğimiz seviyeye ulaşmak için tempomuzu arttırarak çok çalışmaya devam etmeliyiz. Dünya ekonomilerinde istikrarlı bir şekilde yerimizi almak istiyorsak, artışın sabitlenmesi, sanayici, üreticinin destek ve teşviklerle korunması lazım" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!