Geri Türkiye'den Hindistan'a sağlık malzemesi yardımı

Türkiye'den Hindistan'a sağlık malzemesi yardımı

Milli Savunma Bakanlığı, "Ülkemizin yardım elini bu kez Hindistan'a ulaştırıyoruz" ifadeleriyle sağlık malzemelerini Hindistan'a ulaştıracak iki uçağın Ankara'dan havalandığını duyurdu.

25 Mayıs 2021 Salı, 21:11 - Güncel
A
Türkiye'den Hindistan'a sağlık malzemesi yardımı

Türkiye, Hindistan'a koronavirüsle mücadelede kullanılması için sağlık malzemeleri yardımı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, Türk Kızılay ve Sağlık Bakanlığınca hazırlanan 9 milyon 181 bin 789 lira değerinde 630 oksijen tüpü, 5 oksijen jeneratörü, 50 solunum cihazı ve 50 bin kutu tablet ilaç, Etimesgut Askeri Havaalanı'nda Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait iki A 400M tipi nakliye uçağına yüklendi.

Yeni Delhi'ye hareket eden uçaktaki kolilerin üzerinde, Türkçe, Hintçe ve İngilizce Mevlana'nın, "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var." sözü ile "Türkiye'den Hindistan halkına sevgilerle" ifadesine yer verildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yapan Milli Savunma Bakanlığı, "Ülkemizin yardım elini bu kez Hindistan'a ulaştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

MSB'nin paylaşımında "Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla hazırlanan ve COVID19 ile mücadelede kullanılacak olan sağlık malzemelerini Hindistan'a ulaştıracak iki uçağımız Ankara Etimesgut'tan havalandı" denildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


25 Mayıs 2021 Salı, 21:11
A