Geri Türkiye'de son 24 saatte 4.418 yeni vaka!

Türkiye'de son 24 saatte 4.418 yeni vaka!

Tüm Türkiye normalde akşam saatlerinde açıklanan corona virüsü tablosunu bekliyordu. Sosyal medyada 4 Temmuz koronavirüs tablosunun neden açıklanmadığına ilişkin sorular gelirken, bu gecikmenin nedeni belli oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yayınladığı mesajda, bugün itibarıyla corona virüsüyle ilgili gelişmelere ilişkin yeni bir ekranın devreye girdiğini duyurdu. Bu ekrandan vaka sayıları ve aşı programı takip edilebilecek. Tabloda alışılageldik detaylar ise haftalık raporlar halinde kamuoyuyla paylaşılacak. Türkiye'de bugün (4 Temmuz) görülen koronavirüs vaka sayısı 4 bin 418 olarak tespit edilirken, vefat sayısı ise düne göre artışla 50 oldu.

04 Temmuz 2021 Pazar, 22:48 - Güncel
A
Türkiye'de son 24 saatte 4.418 yeni vaka!
08:12 Bakan Koca açıkladı: 3. doz aşı uygulanacak

İLGİLİ VİDEO

Bakan Koca açıkladı: 3. doz aşı uygulanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu yeni tabloda toplam test sayısı, toplam vaka sayısı, toplam vefat sayısı, hastalarda zatürre oranı, ağır hasta sayısı ve toplam iyileşen hasta sayısı gibi detaylar yer almıyor. Bakan Koca, Twitter'dan yayınladığı mesajda, bu ayrıntılı bilgilerin haftalık olarak yayınlanacak raporda yer alacağı bilgisini paylaştı.

COVID-19'DA SON 24 SAAT

Türkiye'de son 24 saatte 218 bin 924 Kovid-19 testi yapıldı, 4 bin 537 kişinin testi pozitif çıktı, 45 kişi hayatını kaybetti.  

KOCA: YENİ BİR EKRANDAN İZLEYECEĞİZ

Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada, pandemi son durumu artık yeni tablodan izleneceğini belirterek, "Artık vaka sayılarını ve aşı programının seyrini yeni bir ekrandan izleyeceğiz. Daha önce paylaştığımız tüm detayları ise haftalık raporlar halinde yayınlamaya devam edeceğiz. İller aşı olmada yarışacak" ifadelerini kullandı.

 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


04 Temmuz 2021 Pazar, 22:48
A